WRZESIEŃ 2022

Gdy ludziom jest ciężko, to zwierzętom jeszcze gorzej. Tak jest teraz. Bardzo dużo zwierząt ląduje w lasach, na polach, wyrzucane są w miastach, wsiach, gdzie popadnie.

We wrześniu dołączyło do nas 9 psów :

  • Trzy szczeniaki: Dakota, Debi, Dusia – obecnie po pobycie w klinice, Dakota i Debi przebywają w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji, a Dusia w domu tymczasowym w Piasecznie
  • Szczotka – cudowna sunia uratowana od schroniska.
  • Pineska i jej 4 maluchy – przyjechały prosto ze śmietnika…

Szczeniaki Dakota, Debi i Dusia oraz Szczotka czekają na domy. Maluchy Pineski musi odchować mama.

Nasze adopcje w  sierpniu: Mirinda, szczeniak Popi i Bobo.

Dobrostan Fundacji to na dzień 31 sierpnia:  87 psów, w tym  11 szczeniaków, i 9 kotów. Zwierzęta przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych. 4 szczeniaki mieszkają w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji.

Niestety dużo psów czeka w kolejce do przyjęcia. Obecnie brak miejsca. Dlatego bardzo potrzebne są domy tymczasowe.

Akcje sterylizacji w Prażmowie, Wołominie i w Bogatkach będziemy kontynuować do czasu, gdy pozwolą na to środki finansowe. We wrześniu rozpoczęliśmy Akcję sterylizacji i czipowania w lecznicy w Bogatkach – VETHOUSE. Sterylizujemy i leczymy zwierzaki też w innych klinikach, w całej Polsce, w miarę zgłoszeń, na prośbę wolontariuszy ratujących zwierzęta.

We wrześniu w ramach akcji wysterylizowaliśmy 117, zaczipowaliśmy 83 zwierząt – to oczywiście oprócz sterylizacji psiaków i kotów fundacyjnych i w ramach spraw.

Zarejestrowaliśmy w sierpniu 22 sprawy. Kontynuowaliśmy sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach. W ten sposób nie tylko wspieramy zwierzęta osób żyjących w ubóstwie, ale i te, które ratują wolontariusze. Wiele sierpniowych spraw dotyczyło wsparcia leczenia kociąt, które rodzą się obecnie w całej Polsce, zwierząt po wypadkach i jak zwykle pomocy dla zwierząt będących pod opieką wolontariuszy lub innych organizacji: karma, leki, leczenie, sterylizacje, profilaktyka.

Oto niektóre z nich.

Kotka Oliwia urodziła się bezdomna. Nieleczony katar koci zaatakował jej oko. Gdy znalazła pomoc konieczna była amputacja. Ma już dom.

Maja – leczenie, diagnostyka – po 6 latach w schronisku, wyciągnięta przez wolontariuszy została umieszczona w hotelu U Luxa w Garwolinie. Jej stan zdrowia był bardzo zły i się pogarszał. Poproszono nas o pomoc w opłaceniu leczenia. Na razie jest po 1 fazie leczenia w klinice Bemowo, przed nią jeszcze sporo aby odzyskała radość życia. Już nie cierpi.

Aza – ma ok. 9 lat a 8 spędziła w schronisku. Wreszcie ją stamtąd zabrano, ale w dramatycznym stanie zdrowia fizycznego i psychicznego. Obecnie sunia przebywa w hotelu U Luxa w Garwolinie. Jest leczona, a nasza Fundacja pomaga w opłaceniu.

Koty z Włocławka – wspieramy bezdomne koty z Włocławka. Pani Ela dokarmia kilkadziesiąt kotów ze swojej niskiej pensji. Wysyłamy karmę. Część Pani Ela zabrała do domu, mają balkon do dyspozycji, reszta to działkowe zwierzaki – tam są dokarmiane i mają przygotowane budki na zimę. Jak mamy nie wspierać tych zwierzaków i ich wspaniałej Opiekunki.

Tego typu spraw mamy od początku roku 128  – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

 

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.