fundacja na rzecz zwierząt, adopcje psów, adopcje kotów
Czy warto adoptować bezdomnego psa?

Zdecydowanie warto. Oprócz wielu zalet adopcji psa ze schroniska należy podkreślić coś, o czym się często zapomina. Adoptując zwierzę ze schroniska czynimy wielkie dobro, naprawiamy to co zepsuli inni ludzie, ratujemy istotę, której los w jednej chwili zmienia się diametralnie. Koszmar schroniskowej beznadziei zmienia się w piękne, radosne, bezpieczne, szczęśliwe życie.

To wspaniałe uczucie, gdy to TA nasza decyzja daje tyle szczęścia i wspaniały los innej istocie jest niepowtarzalne to ogromna satysfakcja i radość.
Trzeba doświadczyć tego uczucia aby zrozumieć jakie jest ważne i wyjątkowe.
Los tego wybranego, jedynego zwierzęcia zależy właśnie od nas. Mamy wielką moc – możemy wpłynąć na los bezbronnej istoty.

Ale są też inne powody…

Na nowych właścicieli czeka bardzo dużo psów i jest ich ogromna różnorodność. Każdy może wybrać takiego psa, który będzie odpowiadał mu pod względem temperamentu, charakteru, wielkości i wyglądu.

Adopcja dorosłego psa ma wiele zalet:

  • Łatwiej nauczyć czystości dużego psa niż szczeniaka. Mieszkanie jest dla psa budą i z natury psiak nie załatwia się w niej.
  • Unikamy wiele kłopotów, które są nieodłącznie związane z posiadaniem, chociaż bardzo słodkiego ale absorbującego szczeniaka.
  • Ma już ukształtowany temperament i charakter.
  • Znamy jego wielkość i wygląd.
  • Zyskujemy niezwykle oddanego przyjaciela. Psy ze schroniska szybko i bardzo mocno przywiązują się do swoich nowych opiekunów.

fundacja na rzecz zwierząt, adopcje psów, adopcje kotówSą wśród nas tacy, którzy nie wyobrażają sobie przygarnięcia dorosłego zwierzęcia gdyż obawiają się, że nie podołają jego wychowaniu. Dla tych osób mamy inną propozycję – adopcję szczeniaka. Wszystkie schroniska są zasypywane szczeniakami, w związku z małą świadomością społeczną odnośnie konieczności walki z bezdomnością i nadpopulacją zwierząt. Zarówno takimi ledwo odstawionym od matek jak i podrostkami – około lub poniżej roku. Są to psiaki całkowicie do ułożenia i z pewnością nie budzą wątpliwości u ich nowych opiekunów. Szczeniaka odbiera się z książeczką zdrowia, zaczipowanego, zaszczepionego.

Zalety adopcji szczeniaka:

  • Duża satysfakcja z pomocy bezdomnemu, nieszczęśliwemu zwierzęciu.
  • Szczeniaka odbiera się z książeczka zdrowia, odrobaczonego, zaszczepionego.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki