Fundacja na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa” zaprasza do udziału w akcji bezpłatnej sterylizacji i czipowania zwierząt.

Akcja ma na celu zmniejszenie problemu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Prażmów poprzez ograniczenie ich rozmnażania. Czipowanie (czyli elektroniczne oznakowanie zwierząt) ma na celu ułatwienie czworonogom powrotu do swoich właścicieli w przypadku zaginięcia.

Aby wziąć udział w akcji należy zgłosić się telefonicznie do Kliniki Weterynaryjnej i umówić na zabieg (dane kontaktowe dostępne są na dole tej strony). W Klinice należy wypełnić formularz z informacjami na temat właściciela oraz zwierzaka poddawanego zabiegowi sterylizacji (oraz czipowania).

Prosimy także wszystkich mieszkańców Prażmowa i okolic, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt o poinformowanie o akcji swoich nie korzystających z Internetu sąsiadów i znajomych o naszej akcji (szczególnie tych, którzy posiadają zwierzęta rozmnażające się w niekontrolowany sposób).

 

Nie pozwólmy naszym czworonożnym przyjaciołom rozmnażać się bez sensu,
cierpieć bez sensu,
powoływać na świat kolejne istoty,
podczas gdy schroniska są przepełnione do granic
możliwości.

REGULAMIN AKCJI

 1. Organizatorem akcji jest Fundacją na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”, ul. Parkowa 5k, Ustanów, 05-540 Zalesie Górne, KRS: 0000319418, REGON 141678661, NIP 123-117-32-09, zwana dalej Organizatorem.
 2. Celem akcji jest ograniczenie problemu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Prażmów.
 3. Akcja trwa do odwołania lub do wyczerpania środków na ten cel.
 4. Każde zwierzę zapisywane przez opiekuna na zabieg sterylizacji powinno być w dobrym stanie zdrowia oraz odpowiednio przygotowane do zabiegu.
 5. Jeżeli lekarz weterynarii wykonujący zabieg uzna, że zwierzę nie może zostać poddane zabiegowi ze względu na wiek lub ze względów medycznych, to zwierzę zostanie wykluczone z akcji.
 6. Organizator akcji ponosi koszt przeprowadzenia zabiegu sterylizacji.
 7. Organizator nie ponosi kosztów przygotowania do zabiegu (np. badania wstępne takie jak EKG, USG) oraz opieki po zabiegowej – np. ubranka ochronne, kołnierze ochronne, dodatkowe wizyty.
 8. Udział w akcji sterylizacji jest dobrowolny.
 9. Organizator akcji nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody lub komplikacje powstałe w wyniku udziału w akcji.
 10. Właściciel może zgłosić do zabiegu dowolną liczbę zwierząt.
 11. Warunkiem uczestnictwa w akcji jest zgodne ze stanem faktycznym wypełnienie formularza udziału w akcji sterylizacji.
 12. Każde nieoznakowane zwierzę biorące udział w akcji zostanie oznakowane za pomocą mikrochipa. Koszt oznakowania zwierzęcia ponosi Organizator.
 13. Zabiegi sterylizacji przeprowadzane w ramach akcji mogą być wykonywane wyłącznie w wyznaczonych przez Organizatora klinikach weterynaryjnych, których lista dostępna jest na stronie www.przytulpsa.pl/akcja-sterylizacji-prazmow

KLINIKI BIORĄCE UDZIAŁ W AKCJI

Przychodnia Weterynaryjna Wiesław Chwedczuk

(naprzeciwko Urzędu Gminy w Prażmowie)

Prażmów 05-505
ul.Czołchańskiego 4

22 727 06 02
608 218 575
787 996 273

pon-pt: 8-18
sob: 8-14

www.prazmow-wet.pl


Zapraszamy do udziału w akcji wszystkie kliniki z terenu Gminy Prażmów, które chciałyby wziąć udział w naszej akcji. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres a.ciborowska@przytulpsa.pl

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski