Jeżeli wypełnianie wielostronicowych formularzy PIT to „nie twój żywioł” możesz skorzystać z prostego w obsłudze, intuicyjnego kreatora PIT online, który „za rękę” poprowadzi Cię przez proces wypełniania zeznania rocznego (a raczej wypełni zeznanie za Ciebie na podstawie udzielonych odpowiedzi):

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Kliknij w banner i rozpocznij proste i szybkie rozliczenie podatkowe – zupełnie za darmo:

  • rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT
  • odpowiedz na tylko proste pytania bez cytowania ustaw i języka prawnego
  • zapisz na dysku, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  • wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

Kreator e-pity krok po kroku pomaga wypełnić deklarację podatkową PIT 2019. Wybiera właściwy formularz (PIT-36, PIT-37, inny), potrzebne dokumenty, wylicza podatek i wysyła PIT do Urzędu Skarbowego.

Z Programem e-pity 2019 online nie musisz znać się na podatkach, nie musisz też znać szczegółowo wszystkich zmian w PIT 2020 (za 2019). Wypełnisz swojego PIT-a za 2019 rok szybko i bezpiecznie – przez internet.

Program e-pity 2019 pozwala na wypełnianie ponad 40 deklaracji PIT 2019 w 2020 roku, czyli największej liczby spośród wszystkich aplikacji do PIT-ów dostępnych na rynku.

Program e-pity najlepszy w Polsce

Program e-pity został uhonorowany certyfikatem „Najlepsze w Polsce”. Potwierdzeniem przyznanej nagrody są tysiące pozytywnych opinii, wysokie oceny partnerów oraz branżowych blogerów. A przede wszystkim ponad 30 mln zadowolonych klientów. Program e-pity jest najbardziej zaawansowaną technologicznie aplikacją do rozliczeń PIT – obsługuje 5 systemów operacyjnych i rozlicza największą liczbę deklaracji. Skalę działania najlepiej obrazuje fakt z 30 kwietnia 2019 roku, kiedy to system e-pity jednej doby rozliczył ponad 120 000 deklaracji, każdej jednej minuty wypełniano 83 PITy – 1,4 PIT na sekundę.

Z dedykowanym programem e-pity do rozliczania PIT online rozliczysz między innymi:

PIT-37 – Rozliczenie na zasadach ogólnych. Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

PIT-36 – Rozliczenie na zasadach ogólnych. Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach
ogólnych.

PIT-38 – Dochody kapitałowe.  Dochody z giełdy papierów wartościowych, udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

PIT-28 – Dochody rozliczane ryczałtowo. Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalności gospodarczej.

PIT-39 – Zbycie nieruchomości. Dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

PIT-36L – Działalność gospodarcza rozliczana liniowo. Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%.


Korzystając z powyższego kreatora wspierasz podopiecznych Fundacji na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”. Dziękujemy!!!


W dzisiejszych czasach coraz mniej osób składa deklarację podatkową drogą tradycyjną. Rozliczanie się z urzędem skarbowym drogą elektroniczną jest o wiele łatwiejsze, a jednocześnie szybsze. Warto bliżej poznać zaawansowane narzędzie, jakim jest kreator PIT. Został on stworzony przez Krajową Administrację Skarbową. Dzięki niemu przygotowanie zeznania podatkowego będzie trwać zaledwie kilka minut. Sporym plusem jest fakt, że obsługa jest wyjątkowo prosta i bezproblemowa. Poradzą sobie z nią nawet ci, którym obce są nowoczesne technologie.

Czym jest e-PIT?

Kreator PIT to nic innego, jak oprogramowanie służące do rozliczania zobowiązań podatkowych drogą online. Trzeba podkreślić, że zostało ono stworzone z troską o najmniejsze szczegóły – wszystko po to, aby osiągnąć maksimum niezawodności. Warto dodać, że prezentowane narzędzie powstało z myślą o tych, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy podatkowej. Wystarczy posiadać podstawowe umiejętności z zakresu obsługi internetu, aby dokonać samodzielnego rozliczenia.

Na uwagę zasługuje fakt, że opisywany kreator różni się od innych popularnych narzędzi dostępnych na rynku. Przede wszystkim działa on w sposób zautomatyzowany. Dane są uzupełniane na podstawie deklaracji przekazywanych do organów podatkowych. W praktyce oznacza to, że podatnik nie musi ręcznie przepisywać informacji np. z PIT-11. Jest to niezwykle wygodne, a jednocześnie niekłopotliwe rozwiązanie, które zapewnia wiele możliwości.

Zalety kreatora PIT

Niewątpliwą zaletą e-PIT jest nieograniczony dostęp – to usługa, z której może skorzystać każdy podatnik. Nie trzeba obawiać się dodatkowych zobowiązań finansowych, co stanowi niewątpliwą zaletę. Ponadto z narzędzia można skorzystać w dowolnym momencie, gdyż wystarczy jedynie posiadać dostęp do sieci. Użytkownik nie musi pobierać, a następnie instalować oprogramowania, co stanowi spory plus. Docenią to w szczególności ci, którzy nie posiadają zbyt dużej wiedzy z tego zakresu. Najważniejsze plusy kreatora PIT umieszczono poniżej.

– Wysoka uniwersalność – opisywany kreator PIT to usługa dla każdego. Narzędzie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby nawet osoby bez doświadczenia, czy też fachowej wiedzy poradziły sobie z samodzielnym rozliczeniem. Ponadto można z niego korzystać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Warto wspomnieć, że jest to doskonała opcja dla starszych osób, które do tej pory rozliczały się wyłącznie w sposób tradycyjny.
– Brak dodatkowych kosztów – opisywany e-PIT jest dostępny całkowicie za darmo, a więc nie trzeba obawiać się dodatkowych kosztów. Właśnie dlatego omawiane rozwiązanie sprawdza się o wiele lepiej, niż programy, które zostały wypuszczone na rynek w ciągu ostatnich lat. Trzeba dodać, że przedstawiany kreator nie ma wysokich wymagań sprzętowych, przez co nie ma większego znaczenia, z jakiego urządzenia korzystamy.
– Prosta obsługa – użytkowanie omawianego kreatora jest bardzo proste. Znalezienie potrzebnych funkcji trwa zaledwie krótką chwilę. Dodatkowym atutem jest fakt, że każdy krok jest jasno opisany. W dowolnym momencie można przejść do obszernego artykułu, który porusza dane zagadnienie np. ulgi przysługujące osobom samotnie wychowującym dzieci, czy też wspólnego rozliczania się z małżonkiem.
– Automatyczne działanie – dane niezbędne do uzupełnienia deklaracji podatkowej uzupełniane są w sposób automatyczny. Oznacza to, że nie ma konieczności ich ręcznego wpisywania. Jest to wyjątkowo wygodna opcja, która pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Ponadto w ten sposób można zminimalizować ryzyko wystąpienia błędu. Bardzo często podczas uzupełniania danych osobowych dochodzi do pomyłki, przez co formularz nie jest akceptowany przez system.
– Łatwość edycji – podatnik może edytować jedynie wybrane pozycje, które są wskazane przez omawiane oprogramowanie. Właśnie dlatego nawet ci, którzy nie posiadają wiedzy z zakresu podatków poradzą sobie z uzupełnieniem deklaracji.
– Możliwość automatycznego rozliczenia – użytkownik e-PIT nie musi podejmować żadnych działań, co dla niektórych stanowi spore udogodnienie. W takim przypadku wygenerowana przez narzędzie deklaracja podatkowa zostanie przesłana w ostatnim dniu obowiązującego terminu, nawet jeśli użytkownik nie będzie o nim pamiętać.
– Kompleksowe działanie – za pomocą e-PIT można rozliczyć wszystkie źródła przychodów. Jest to ważne dla tych, którzy posiadają kilka źródeł dochodów np. umowę o pracę oraz własną działalność gospodarczą.
– Poprawność danych – konieczność modyfikacji danych występuje tylko w nielicznych przypadkach. Użytkownik może więc liczyć na ich stuprocentową poprawność, co zmniejsza kontroli, a także zmniejsza ryzyko tego, że deklaracja nie uzyska pozytywnej weryfikacji.
– Komplet ulg i kosztów – opisywane narzędzie uwzględnia wszelkie ulgi, a także koszty, które stosowane są podczas rozliczenia podatkowego.
– Proste rozliczenie z małżonkiem – kreator PIT jest w pełni przystosowany do rozliczenia wspólnie z małżonkiem. Wystarczy jedynie zaznaczyć odpowiednie pole podczas generowania dokumentu.
– Możliwość przekazania 1% dowolnej OPP – użytkownik może przekazać 1% swojego podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.
– Oszczędność czasu – omawiana usługa pozwala nie tylko szybciej uzupełnić oraz przesłać deklarację, ale również uzyskać maksymalną kwotę zwrotu podatku. Zostanie ona przelana na konto w ciągu 45 dni od złożenia e-deklaracji. Czas oczekiwania jest znacznie dłuższy w przypadku tradycyjnego rozliczenia.

Funkcjonalności kreatora e-PIT

Przedstawiany e-PIT jest znakomitym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu oraz swobody. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dane pobierane są zwykle z deklaracji z ubiegłych lat. Z tego względu dobrze jest zapoznać się z nimi przed przesłaniem. W ten sposób można zminimalizować ryzyko wystąpienia pomyłki. W niektórych przypadkach pewne dane podatnika ulegają zmianie, przez co wymagają modyfikacji. Prezentowane narzędzie jest dedykowane tym, którzy chcą rozliczyć m.in.:
– PIT 37,
– PIT 38,
– PIT 36.

Należy podkreślić, że e-PIT jest całkowicie bezpieczny. Przed jego wdrożeniem przeprowadzono liczne testy potwierdzające niezawodność oprogramowania. Warto wspomnieć także o pozytywnym wyniku audytu teleinformatycznego. Niweluje to ryzyko związane z przesyłem danych osobowych daną elektroniczną. Korzystając z zweryfikowanej usługi można zminimalizować ryzyko przejęcia prywatnych informacji. Połączenia są szyfrowane – nie ma znaczenia, czy korzystamy z urządzenia stacjonarnego, czy mobilnego.

Warto dodać, że prezentowany kreator PIT zapewnia dostęp do wielu praktycznych funkcjonalności, z których warto jest korzystać. Narzędzie stale będzie rozwijane, tak aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Obecnie dostępne oraz planowane są następujące funkcje:
– Dysk e-PIT – to sprawdzony sposób na to, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo utraty posiadanych deklaracji podatkowych. Będą one przechowywane na wirtualnym dysku przypisanym do konta użytkownika. Trzeba wspomnieć, że jego utworzenie jest nieodpłatne, co stanowi ogromną zaletę. Automatyczna archiwizacja danych sprawia, że użytkownik otrzymuje dostęp do dokumentacji z dowolnego urządzenia. Dobrze również wspomnieć o możliwości importowania danych z pliku. Opisywana funkcja może okazać się pomocna w przypadku kontroli ze strony urzędu skarbowego – nie można zapomnieć o obowiązku przechowywanie dokumentacji przez 5 lat.
– Historia logowania – to spore udogodnienie dla tych, którzy bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu. Za pomocą kilku kliknięć można sprawdzić, kiedy miało miejsce ostatnie logowanie. Istnieje również możliwość zweryfikowania urządzeń, z których nastąpiło zalogowanie. Użytkownik nie musi więc obawiać się, że ktoś uzyskał bezprawny dostęp do jego osobistego konta.
– Dodatkowy element autoryzacyjny – to kolejny sposób na poprawę poziomu bezpieczeństwa użytkowania. Kilkuetapowe logowanie jest bardzo ważne do tego, aby ograniczyć dostęp nieupoważnionych osób, czy też szkodliwego oprogramowania do prywatnych danych.
– Możliwość wskazania profilu zaufanego – będzie on traktowany, jako jedyny sposób dostępu do usługi. Jest to rodzaj potwierdzenia tożsamości.

e-PITY w liczbach

Prezentowane narzędzie do szybkiego rozliczania się z urzędem skarbowym cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że zostało ono starannie zaprojektowane. Jest nie tylko bezpieczne, ale również intuicyjne w obsłudze. Nie wymaga dodatkowych opłat, co stanowi kolejny atut. Ponadto podatnik nie odpowiada za wszelkie błędy, które zostały popełnione przez fiskusa podczas sporządzania dokumentu. Wspomniany organ będzie musiał dokonać korekty we własnym zakresie, co stanowi spore odciążenie dla użytkownika. W przypadku powstania należności finansowych nie trzeba obawiać się o naliczenie odsetek. Zupełnie inaczej jest w przypadku tradycyjnej formy rozliczenia, gdzie za wszelkie nieprawidłowości bezpośrednio odpowiada podatnik. Ważne jest jednak to, aby użytkownik zgłosił sprzeciw po odnotowaniu pomyłki.

Osoby, które planują korzystanie z przedstawianego narzędzia powinny zapoznać się z najważniejszymi liczbami:
– Podczas tworzenia bazy danych wykorzystano ponad 35 mln deklaracji PIT od płatników, a także dokumentów dostarczonych przez rejestry administracji sądowej. Udało się przygotować ponad 29 mln deklaracji PIT 37 oraz PIT 38.
– Na koniec lutego 2020 r odnotowano ponad 8 mln logowań do serwisu. Warto zaznaczyć, że około 6 mln zostało pozytywnie uwierzytelnionych.
– Do marca 2020 r złożono ponad 1,5 mln deklaracji podatkowych. Trzeba zaznaczyć, że liczba ta cały czas rośnie. Użytkownicy wykonali około 40 mln czynności bezpośrednio związanych z wygenerowaniem, modyfikacją, zapisem, czy też przesyłem deklaracji.
– W szczytowych momentach użytkownicy składali nawet 200 deklaracji na minutę.
– Około 75% wykorzystuje do logowania dane podatkowe. Średnio 25% użytkowników korzysta z profilu zaufanego.
– Mniej więcej 25% wszystkich użytkowników korzystało z urządzeń mobilnych podczas składania deklaracji.


Możesz także skorzystać z drugiego programu do rozliczania PIT – PITAX:

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

 

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski