W sobotę, 6 stycznia 2024 r. Tymonek wraca do hoteliku. 14 miesięcy temu został z niego zabrany przez – wydawało się, przyzwoitą – normalną rodzinę, która złożyła obietnicę przyjęcia go pod swój dach.

Jego historia jak, wszystkich naszych podopiecznych, była smutna. W czerwcu 2022 r. przyjechała do nas z Mazur, prosto z bezdomności – suczka Tasza i 9 ślepych szczeniaków. Zamieszkały w hoteliku, gdzie suczka wykarmiła i odchowała swoje maluchy. Były śliczne, rosły zdrowo. Gdy szczeniaki stały się samodzielne, po szczepieniach, rozpoczęły się adopcje.

To był cudowny dzień, 14 października 2022 r., gdy przedostatni maluch – Tymonek – pojechał do swojego domu – na dobre i na złe – tak miało być. Nie widzieliśmy przeszkód do tej adopcji.

Ponad rok spędził nasz chłopak w nowym domu, ale ten dom nie okazał się domem marzeń. Obowiązki opieki nad szczeniakiem przerosły nowych opiekunów, a czas wspólnie spędzony, nie pozwolił na miłość na dobre i na złe.

Niestety nie wszyscy mają tyle serca i empatii aby nawiązać głęboką więź z domownikami, szczególnie, gdy ci sprawiają jakieś problemy, a to jest przecież nieuniknione.

Tymon wrócił dziś do hoteliku, który opuścił jako maluszek i nie pamięta już go. Musi zapomnieć o kanapie, przytulnym mieszkanku, domowym rytmie dnia i rękach człowieka tylko dla siebie.

Ale jeśli rodziców oddaje się do domu starców, porzuca nowo narodzone dzieci, gdy zdradza się przyjaciół i czyni inne zło, chodząc jednocześnie modlić się  do kościoła – trudno się dziwić. Ludzie są różni. Możemy tylko powiedzieć, że nie należą do naszej bajki.

My skupiamy się na Tymonku i myślimy sobie, że może dobrze że wrócił, że po kilku dniach cierpienia, co jest niestety nieuchronne przy takiej zmianie, zapomni, a znajdzie u nas prawdziwą miłość i tyle troski ile tylko możemy mu dać opiekując się jednocześnie pozostałą gromadą 24 psów w hoteliku. Może ten dom po prostu na niego nie zasługiwał.

Pokochajcie Tymonka razem z nami i pomóżcie nam znaleźć dla niego rodzinę marzeń, a o tamtej zapomnijmy jak najszybciej.

Prosimy też o wsparcie finansowe Tymonka.

Oto cudowny psiak w hoteliku:

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.