W GRUDNIU 2022 dołączyło do nas 16 psów, w tym 8 szczeniaków.

– dwa szczeniaki z przechowalni – Tekla i Lusia – przebywają w hoteliku i są powoli socjalizowane. To drobniutkie dziewczynki, mają ok. 6 miesięcy i ważą ok. 6-7 kg.

– Pepa, Awa,  Fredi, Leon – przyjechały ze schronisk na prośbę wolontariuszy, gdyż doświadczały tam samotności, braku kontaktu z człowiekiem, braku socjalizacji i miały słabe szanse na adopcje. Pepa i Awa przebywają w domu tymczasowym w Piasecznie, a Fredi i Leon w Jaroszowej Woli. Fredi przeprowadzi się byc może do domu tymczasowego.

– Biała Łapka i Brązowa Łapka – dwa szczeniaki ze wsi, gdzie suczka w typie pinczerka i piesek yorczek wciąż powoływały do życia kolejne mioty. Teraz, w związku z akcją wolontariuszy, ich matka zostanie wysterylizowana. Maluchy przebywały w domu tymczasowym w Warszawie, a obecnie mają już domy.

– Mogli – okrutnie traktowany niewidomy piesek ze wsi – obecnie w hoteliku dał się poznać jako przemiły, niekonfliktowy, spragniony miłości psiak.

– Sindy – dwumiesięczny szczeniak znaleziony pod kontenerem na śmieci w przeddzień Wigilii – ma już dom.

– Grace i 4 szczeniaki z lotniska Chrcynno – suczka jest już w hoteliku, po przybyciu do kliniki odrzuciła szczeniaki, które przyjechały do domu tymczasowego fundacji. Grace przeprowadziła się do hoteliku, gdzie powoli aklimatyzuje się.

Do adopcji w grudniu wydaliśmy 6  piesków dorosłych: Sisi, Aura, Muszka, Miki, Drops, Zojka i 4 szczeniaki: Pamela, Piksel, Wacek, Witek.

Dobrostan Fundacji to na dzień 31 grudnia:  93  psy, w tym 14 szczeniaków i 6  kotów. Zwierzęta przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych oraz w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji.

W grudniu nadal prowadziliśmy akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie. Zaczipowane zostały 104 zwierzaki, a wysterylizowane 117.  Oprócz tego odbyły się sterylizacje w ramach spraw oraz rutynowo zwierząt fundacyjnych. Sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością. Są korzystne dla zdrowia zwierząt i ich psychiki.

Zarejestrowaliśmy w sierpniu 6  spraw. Ratowaliśmy 6-ciomiesieczną koteczkę Nalę uratowaną przez wolontariuszkę, bezdomnego kota Tofika po wypadku komunikacyjnym, wspieraliśmy leczenie podpopiecznego Fundacji Mai, a także koty z Jastrzębia. Te ostatnie przyjechały do lecznicy na podstawowe zabiegi, ale okazały się kompletnie dzikimi. Niestety osoba zgłaszająca nie wyraziła zgody na wypuszczenie ich w miejscu skąd je zabrała. Powstał duży problem, ale na szczęście znalazł się dla nich dom tymczasowy, gdzie będą socjalizowane. Dofinansowaliśmy operację pieska Kimbo uratowanego z rąk oprawców, przez wolontariuszy.

Kontynuowaliśmy też sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach. Wspieramy zwierzęta osób żyjących w ubóstwie oraz te, które ratują wolontariusze.

Jak zwykle prosimy o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Prosimy też o domy tymczasowe dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, a wciąż jest dużo zwierząt wymagających pomocy.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.