Ten pies cierpi w schronisku, a jego kalectwo powoduje, że cierpienie jest szczególnie dotkliwe.

Oto wiadomość:

Piszę do Państwa z błaganiem o pomoc dla psa, który znajduje się w schronisku w Jędrzejewie. Jest to samiec, terier niemiecki (posiada tatuaż na uchu). Ma około 9 lat.  Jest niewidomy. W schronisku przebywa od maja 2015 roku.   Od jakiegoś czasu na FB krąży post dotyczący tego psa. Ludzie udostępniają, rozczulają się, oferują pomoc, następnie się z niej wycofują…a psiak nadal siedzi…niewidzący, samotny i przestraszony. Musi mieć niesamowitą wolę życia i ogromną nadzieję na lepsze jutro, skoro wytrzymał w schroniskowych, ciężkich warunkach tyle lat. Bez człowieka i pomocy 🙁 Dlatego postanowiłam mu pomóc. Zawalczyć o niego i o to, żeby mógł przeżyć godnie resztę swoich lat. Uparcie szukam mu domu, jednak nie jest to łatwe ze względu na jego niepełnosprawność. No bo kto by chciał dać dom niewidomej istocie, w dodatku niemłodej 🙁
  Z informacji jakie uzyskałam ze schroniska oraz od wolontariuszki, która miała przyjemność opiekować się pieskiem, Murzynek jest przemiłym i radosnym psem. Lgnie do ludzi i lubi dzieci. Niestety nie dogaduje się z innymi pieskami. Jednak nie wynika to z jego zadziornego charakteru a bardziej ze strachu przed nieznanym 🙁 Kiedy się nie widzi, to wszystko wydaje się być zagrożeniem 🙁 Piesek zdecydowanie wymaga pomocy drugiego, dobrego człowieka i behawiorysty, by pokonać swój strach przed zwierzętami.
  Pytałam również o stan jego zdrowia. Piesek jest w dobrej kondycji, jednak wzroku nie da się uratować  (miał konsultację okulistyczną).
  Dlaczego ja nie mogę mu pomóc i zabrać go do domku? Dlatego, że mam pod opieką dwa kotki oraz dwa psy, również wyciągnięte z ciężkich, schroniskowych warunków. Gdyby Murzynek dogadywał się z innymi zwierzętami, to już dawno uratowałabym go i dała dom. Niestety jest to niemożliwe. Dlatego błagam Państwa o pomoc. Serce pęka na sam widok tego zwierzęcia.
  Błagam nie zostawiajcie mnie bez odpowiedzi. Jeżeli nie możecie Państwo otoczyć go opieką, to bardzo proszę, napiszcie mi o tym. Będę nadal robiła co w mojej mocy, żeby jednak znaleźć mu najlepsze miejsce na Ziemi.”

 

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.