Styczeń 2024 r. Nowy rok i kolejne wyzwania. Dla tych, dla których los nie był łaskawy…

Do adopcji pojechały: Zorka i jej 4 maluchy (Kulka, Szpulka, Guzik, Supeł) Sara i Nadia. W sumie 7 psów.
Zorka odchowała maluchy. Ona i jej dzieci mają już wspaniałe domki. Sara po traumatycznych przeżyciach w schronisku też ma kochających właścicieli. Nadia była o krok od śmierci w męczarniach, ale już bezpieczna w nowym domu. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego.

W styczniu dołączyło do nas 6 psów i kot: Mozart z likwidowanego schroniska (przebywa w domu tymczasowym Fundacji), Tymon, wydany jako mały szczeniak i zwrócony po 2 latach adopcji w związku z sytuacją rodzinną (w hoteliku) oraz cztery dziesięciodniowe szczeniaki bez matki, która została bez dzieci. Maluchy po kilku nieprzespanych nocach opiekunek czują się świetnie i rosną jak na drożdżach.
Kotka Bunia przyjechała w tragicznym stanie, jej oczy były jak dwie wielkie rany. Musiała mieć je amputowane. Ma już wspaniały dom u Pani Ani. Ogromnie dziękujemy.

Dobrostan Fundacji na dzień 31 stycznia 2024 to 73 psy oraz 4 koty. Psy przebywały w 3 płatnych hotelach i 3 domach tymczasowych), a koty w domu tymczasowym Fundacji.

Kontynuujemy akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie ( razem 67 zabiegów sterylizacji i 23 czipy), co ogranicza przychodzenie na świat niechcianych kociaków i szczeniaków. Akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Coraz więcej osób słusznie zauważa, że sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością oraz cierpieniem bezdomnych zwierząt i że są korzystne dla zdrowia fizycznego zwierząt, a także ich psychiki.

Zarejestrowaliśmy w styczniu 16 spraw. Z uwagi na przepełnienie nie możemy przyjmować zwierząt, ale otrzymując zgłoszenia staramy się pomóc radą, informacjami, a także finansowo.

W ramach tych spraw wspieraliśmy leczenie, profilaktykę, sterylizacje, karmę dla zwierząt w potrzebie.

Jak zwykle prosimy Was o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.