Porady sylwestrowe dla opiekunków czworonogów

Jutro Sylwester. Kiedy my – ludzie będziemy świętować rozpoczęcie Nowego Roku, część naszych czworonożnych przyjaciół będzie umierać ze strachu, przerażona kanonadą wystrzałów i błysków na niebie.
Zadbajmy o ich bezpieczeństwo i postarajmy się zapewnić naszym podopiecznym jak najspokojniejszego Sylwestra.
Oto kilka sylwestrowych porad dla właścicieli czworonogów:
1. Nie spuszczaj psa ze smyczy (!!!!!). Najlepiej kilka dni przed i po Sylwestrze. Nawet, jeśli zawsze to robisz i pies zawsze się pilnuje. Jeden wystrzał, może spowodować, że ucieknie.
2. Nie wychodź z psem na spacer w godzinach największego natężenia wystrzałów tj. pomiędzy 22 a 2 w nocy.
3. Pamiętaj, aby pies miał przypiętą do obrożny adresatkę oraz napisany na niej markerem Twój numer telefonu.
4. Jeżeli Twój pies bardzo boi się wystrzałów, skonsultuj się z weterynarzem, czy nie należy podać leków uspakajających. Nie podawaj jednak leków na własną rękę.
5. Połóż psiakowi kocyk lub posłanko w bezpiecznym, spokojnym miejscu (pod stołem, w łazience, w garderobie), aby mógł się w nim schronić, z dala od okien.
6.Zabezpiecz teren posesji, sprawdź czy na pewno wszystko jest dobrze pozamykane.
7. Zasłoń okna, pozostaw zapalone światło oraz włączoną muzykę lub telewizję (wystrzały fajerwerków będą mniej widoczne i słyszalne).
8. Zachowuj się normalnie i nie staraj się nadmiernie pocieszać psa. Pies wyczuje w Twoim zachowaniu, że „coś jest nie tak”.
9. Zapewnij psu jakieś zajęcie, które odwróci jego uwagę – kup nową zabawkę czy przysmak do czasochłonnego konsumowania.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.