NIE dla masowego odstrzału dzików -12 stycznia rozpocznie się wielkie polowanie…

My, wrażliwi na los wszystkich zwierząt i środowiska, stanowczo sprzeciwiamy się eksterminacji dzików w polskich lasach przez Polski Związek Łowiecki w ramach „walki” z ASF (afrykański pomór świń). Planowany na styczeń odstrzał ma objąć ponad 200 tys. osobników, także tych zdrowych (w tym samice i warchlaki). W praktyce może dojść do odstrzelenia całej populacji. Myśliwi otrzymają ekwiwalent finansowy w wysokości kilkuset złotych za każde zwierzę. Wobec krytyki ze strony naukowców i braku jakichkolwiek dowodów potwierdzających, że masowe wybijanie tych zwierząt zredukuje w znaczący sposób ASF, żądamy natychmiastowej zmiany decyzji w tej sprawie.

Konsekwencją tej skandalicznej akcji będą nieodwracalne skutki nie tylko dla tego gatunku w naszym regionie, ale i dla środowiska naturalnego na tym obszarze. Niech zwycięży rozsądek i nauka, a nie polityka i lobby myśliwskie!

Nie możemy wiele zrobić, ale nie powinniśmy nie robić nic – podpisujmy petycję:

https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/Minister_Srodowiska_Nie_dla_masowego_odstrzalu_dzikow/

Zachęcamy również do przeczytania artykułów na temat tego skandalicznego pomysłu (i dlaczego jest on bez sensu):

  • https://oko.press/totalna-oblawa-na-dziki-zginie-nawet-210-tysiecy-chca-zabic-wszystkie/
  • http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,24335527,stop-masowemu-odstrzalowi-protest-przeciw-wielkiej-masakrze.html
  • http://magazynkaszuby.pl/2018/03/haniebna-masakra-dzikow-nieskuteczna/

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.