Wrzesień 2023

We wrześniu dołączyły do nas 3 psy. Hesia, Nadia i Sara.

Hesia miała trafić do schroniska. Koczowała pod lasem, dokarmiana, przy rekreacyjnej działce, której właściciele wraz z końcem lata wracali do Warszawy. Bardzo prosili i … zgodziliśmy się przyjąć tę zjawiskową suczkę.

Nadia miała tragiczną przeszłość. Gdy zauważyli ją wolontariusze chodzącą po wsi. Wyglądała strasznie. Rozdęty brzuch jak skrzydła, ledwo powłóczyła nogami. Miejscowa wetka zrobiła operację, po której suczka czuła się bardzo źle. Z każdym dniem coraz gorzej. Przyjechała do kliniki w Łazach niemal w ostatniej chwili. Zapalenie otrzewnej, rozerwane jelita, a w brzuchu krew, szczątki szczeniaków i …śmieci. Udało się. Ta niezwykle przemiła suczka żyje. Przebywa w Piasecznie. Gratulacje dla lekarzy z Redline!

Sara dołączyła do nas w ostatnich dniach września. Przyjechała z bardzo złego miejsca, na prośbę walczącej o prawa zwierząt wolontariuszki. Jest już bezpieczna, zaopiekowana, syta i coraz bardziej radosna. Przemiła mała.

Do adopcji wydaliśmy Sonię i Trapera.

Dobrostan Fundacji na dzień 30 września to 71 psów oraz 6 kotów (4 dorosłe i 2 kociaki). Zwierzęta przebywają w płatnych hotelach (72) i domach tymczasowych (5).

Cały czas trwają akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie, co ogranicza przychodzenie na świat niechcianych kociaków i szczeniaków. Sterylizujemy koty i psy w ramach spraw oraz rutynowo dla zwierząt fundacyjnych. Sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością. Są korzystne dla zdrowia fizycznego zwierząt i ich psychiki.

Wciąż mamy mało adopcji, za mało w stosunku do potrzeb. Nie są zwalniane miejsca dla kolejnych. Bolejemy nad tym, że nie możemy ich przyjmować, ale staramy się wspierać radami, informacjami i wsparciem finansowym.

Zarejestrowaliśmy we wrześniu 13 spraw. Kontynuowaliśmy sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach. Obejmowały leczenie i profilaktykę kotów i kociaków, szczeniaków oraz psów dorosłych –  ratowanych przez wolontariuszy. Takich osób, którzy nie są obojętni i pomagają jest coraz więcej. I to jedyna pozytywna wiadomość przy ogromnej bezdomności zwierząt w Polsce.

Jak zwykle prosimy o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

Z Wami możemy wiecej.

 

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.