Poszukujemy domów tymczasowych w Warszawie i okolicach

Udzielenie domu tymczasowego bezdomnemu psu lub kotu może uratować mu życie. I to nie jednemu! Oferując schronienie jednemu zwierzakowi, sprawiasz, że  zwalnia się miejsce dla kolejnego, którego możemy dzięki temu uratować.

W domu tymczasowym, oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb (jedzenie, kąt do spania) zwierzak otrzymuje to, co najważniejsze – opiekę i uwagę człowieka. Pies lub kot nie jest – jak np. w schronisku – anonimowym “numerem” tylko istotą, która myśli, czuje, ma swój charakter i potrzeby. Podczas dwóch – trzech miesięcy pobytu w domu tymczasowym opiekun może obserwować swojego podopiecznego, poznać jego zachowanie oraz nawyki, a podczas adopcji przekazać pełną wiedzę na temat zwierzęcia jego nowym właścicielom.

Dom tymczasowy zwiększa także wielokrotnie szansę na adopcje. Często okazuje się, że w zwierzaku zakochują się i postanawiają go adoptować sąsiedzi, znajomi czy ktoś z rodziny osoby, która zaoferowała dom tymczasowy… Takie adopcje poprzez “pocztę pantoflową” są często jednymi z najszczęśliwszych i najbardziej udanych.

To rozwiązanie daje szansę na adopcję również psom trudnym czy źle znoszącym schroniskowe / hotelikowe warunki. Pies, który w schronisku wydaje się być agresywny, zamknięty w sobie czy zalękniony, w warunkach domowych zazwyczaj przechodzi przemianę i staje się zupełnie normalnym, przyjaznym i wiernym przyjacielem człowieka. A to daje możliwość wydania go do adopcji (ale spokojnie – takie psiaki wydajemy na dom tymczasowy wyłącznie osobom doświadczonym, które same chcą się podjąć takiego wyzwania).

Gorąco zachęcamy do pomocy przy poszukiwaniu i organizacji domów tymczasowych. Nasza Fundacja wspiera zwierzaki i ich opiekunów w domach tymczasowych w zakresie zaopatrzenia w karmę, a także przy kastracji/sterylizacji i leczeniu. Wszystkim tym, którzy zdecydują się udzielić domu tymczasowego bezdomnemu zwierzęciu postaramy się zapewnić każdego rodzaju pomoc, jaka okaże się potrzebna.

Wypełnij formularz i wpisz się na listę osób chcących wstępnie zaoferować dom tymczasowy jednemu z naszych podopiecznych. Obecnie poszukujemy domów tymczasowych z terenu Warszawy i okolic.

ZGŁOŚ DOM TYMCZASOWY ON-LINE – https://przytulpsa.pl/domy-tymczasowe/

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.