PAŹDZIERNIK 2023

W październiku dołączyło do nas 16 psów. 3 dorosłe i 13 szczeniaków.

Do adopcji wydaliśmy Żetona, Bunię i Zefira razem do jednego domu oraz Frediego i Hesię.  Adoptowane zostały też trzy szczeniaki: Starlet, Gumiś i Gracja.

Niewidomy, piętnastoletni Wampirek znalazł wspaniały dom tymczasowy.

Niestety zdarzają się też zwroty. Do końca roku ma czas w domu tymczasowym Enzo, a Wala vel Pestka, adoptowana jako dwumiesięczny szczeniak, wraca do hoteliku w najbliższy weekend z powodów behawioralnych.

Dobrostan Fundacji na dzień 31 października to 79 psów oraz 8 kotów (4 dorosłe i 4 kociaki). Psy przebywają w płatnych hotelach (68) i domach tymczasowych (11), a koty w domu tymczasowym Fundacji.

Pod opieką mamy obecnie 10 szczeniąt.

Kontynuujemy akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie, co ogranicza przychodzenie na świat niechcianych kociaków i szczeniaków. Akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Coraz więcej osób zauważa, że sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością. Są korzystne dla zdrowia fizycznego zwierząt i ich psychiki. Coraz więcej osób nie jest obojętnych na cierpienie zwierząt bezdomnych. Jednak problem bezdomności nie zmniejsza się.

Zarejestrowaliśmy w październiku 19 spraw. Zgłaszają się do nas wolontariusze, którzy w swojej okolicy zauważają problem nadmiernego rozmnażania niechcianych zwierząt, na własną rękę organizują sterylizacje i proszą o sfinansowanie zabiegów kotów i psów. Inni organizują domy tymczasowe dla znajdowanych, chorych zwierząt, a nas proszą o pomoc w sfinansowaniu leczenia i sterylizacji. W październiku odnotowaliśmy takie prośby z woj. Łódzkiego, Mirowic, Sułkowic. Z Podlasia, Opola. Kontynuowaliśmy sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach. Takich osób, które nie są obojętne i pomagają jest coraz więcej. I to jedyna pozytywna wiadomość przy ogromnej bezdomności i cierpieniu bezdomnych zwierząt w Polsce.

Jak zwykle prosimy o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

Bez Was nie damy rady.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.