Niezwykła historia Dżesi z dalekiej, pięknej, ale nie zawsze przyjaznej dla psów, Gruzji.

Pani Olga napisała:

„Dzesi ma półtora roku i urodziła się w Gruzji w Tbilisi. W dzielnicy Gldani gdzie się błąkała miała zarówno przyjaciół jak i wrogów. Ci drudzy planowali jak się jej definitywnie pozbyć – przeszkadzała im gdy szukała schronienia na klatkach schodowych i gdy polowała na kury hodowane tam przez mieszkańców. Wspólnie z jej gruzińskimi przyjaciółmi podjeliśmy decyzję, że w obawie o jej życie oddamy ją do tbiliskiego schroniska. Przedtem udało się ją wysterylizować dzięki pomocy zaprzyjaźnionych weterynarzy.

Dzesi jest bardzo miłą, wesołą i łagodną suczką. Lubi dzieci i jest niezwykle towarzyska. Nie radziła sobie na ulicy. Zdarzało się, że była ofiarą innych bezdomnych psów. Bardzo lgnęła do ludzi ale niestety nikt nie chciał wziąć jej do domu. Umowa z właścicielem schroniska była taka, że jeśli nikt jej nie przygarnie w przeciągu kilku miesięcy to zabierzemy ją do Polski. Powiedział, że nierasowe psy mają bardzo małe szanse na adopcje w Gruzji a w schronisku długo nie żyją.

Zgodnie z czarnym scenariuszem Dzesi do dziś jest w schronisku. Na 15.01.2016  ma jednak kupiony bilet z Tbilisi do Warszawy. Nadal szuka domu. W Polsce ludzie częściej niż w Gruzji adoptują kundelki, więc teoretycznie jej szanse na adopcje rosną.

Jest wysterylizowana i zdrowa. Przeszła wszystkie badania potrzebne do wydania certyfikatu uprawniającego do wjazdu do UE. Jest zaczipowana. Waży ok. 15 kg. Ma półtora roku. Prawdopodobnie nie umie chodzić na smyczy. NIe może mieszkać w miejscu gdzie hodowane jest ptactwo i inne zwierzęta z powodu silnie rozwiniętego instynktu łowieckiego. Pozwala na zabiegi typu zastrzyki, zmiany opatrunku, wyciąganie kleszczy. Strasznie przy tym histeryzuje ale nie gryzie. Cierpliwie znosi wszystkie procedury.

Mój numer: 530407187. Mail – oluszkas@poczta.onet.pl

Prosimy o dom tymczasowy, a najlepiej stały dla Dżesi. 15 stycznia sunia przylatuje do Warszawy i musimy ją gdzieś umieścić.

 

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.