Mamba została znaleziona 8 stycznia tego roku w bardzo złym stanie.

Dziś przyjechała do kliniki i już robione są podstawowe badania. Jest już bezpieczna. Nie znamy jej przeszłości, ale wiemy, że sunia zaznała dużo złego. Pozostawioną na ulicy czekało najgorsze.Wolontariuszka napisała: ”

„Taki oto obraz nędzy i rozpaczy spotkałam dziś pod sklepem spożywczym. Pojechałam po pracy koło 20.00 po pieczywo, wróciłam z psem, bez pieczywa. Nie mogłam jej nie wziąć. Zamarzłaby w nocy pod tym sklepem. Jest -15 i straszny wiatr.

Sunia niesamowicie wychudzona, sterczą jej wszystkie kości, żebra, kręgosłup, była skrajnie wyziębiona i przestraszona. Cała się trzęsła i popiskiwała. Podbiegała do ludzi wyprowadzających psy, zabiegała im drogę, chciała się pokazać licząc pewnie, że ktoś może ją zauważy. Zamiast tego dostawała przekleństwa i kopniaki od dumnych właścicieli psów rasowych, często z pseudohodowli…

Jest nieduża, sięga przed kolano. Ma specyficzną narośl przy lewym oku i starą rankę na nosie. Jest młoda. Ma około roku. Ma strasznie cienkie nóżki, generalnie jest drobnej budowy.
Kiedy udało jej się przemknąć do sklepu, usiadła pod grzejnikiem i patrzyła błagalnym wzrokiem. Kupiłam paczkę karmy zamiast bułek, wyprowadziłam ją ze sklepu i otworzyłam drzwi do samochodu – wskoczyła sama na tylne siedzenie i zwinęła się w kłębek. Zachowywała się jakby jej nie było – samochód był jeszcze ciepły, a ona pewnie się bała, ze zechcę ją wypędzić.
Sunia umie jeździć samochodem, chodzić na smyczy, po schodach, bez problemu wchodzi do bloku, nawet do piwnicy. Wie do czego służy posłanko. Jest bardzo miła i łagodna.
Wątpię, żeby się komuś zgubiła, a nawet jeśli, to osoba, która doprowadziła ją do takiego stanu nie zasługuje na miano człowieka..
Na razie ma tylko imię, które jej dałam – Mamba.”

 

1 2 3 4 5 6

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.