Mamba pozdrawia z domu tymczasowego, a my za niego serdecznie dziękujemy.

Domy tymczasowe są na wagę złota, to cudowna sprawa dla zwierzaka i kopalnia wiedzy o nim, a dla Fundacji ogromne odciążenie.
Dziękujemy Pani Justynie za Mambę, a Was prosimy o tymczasowe przygarnięcie naszego podopiecznego.Niestety Mamba musiała przejść kolejną operację, gdyż pojawiły się komplikacje po poprzednim zabiegu. Jest już ok. Prosimy o wsparcie dla suni.

Oto co Pani Justyna napisała:

„Mamba już po zdjęciu szwów, dziś była pierwsza kąpiel 🙂 była przy tym bardzo grzeczna. W poniedziałek pierwsze szczepienia. Ostatnio dziewczynkę zważyłam i okazało się, że przybrała u nas prawie 2 kilo! Z tego powodu dietę wysokokaloryczną zamieniłam na zwykłą 🙂 bo w tym tempie szybko byłoby potrzebne odchudzanie 🙂

A tak z życia domowego: pieski prawie cały czas się bawią, potrafią godzinami trzymać w pyszczkach tę samą zabawkę i każdy ciągnie w swoją stronę 🙂 bywają też ostre wymiany zdań, w których suczka często wydaje się wygrywać. Pewnie wynika to z jej „ulicznych” doświadczeń w trakcie walki o przetrwanie 🙁 Jednak przy misce Juniora raz została ostro postawiona do pionu i na tym polu już nie ryzykuje 🙂 W ogóle zauważyłam, że duuużo lepiej jedzenie  smakuje z cudzej miski 😀

A w stosunku do nas… Mamba jest bardzo przyjaznym pieskiem, kiedy tylko coś się do niej mówi, reaguje merdaniem ogonem- wygląda, jakby cieszyła się całą sobą. Jakby cały czas dziękowała za to, że odmienił się jej los. Kiedy się ją trzyma na kolanach, cudnie się wtula 🙂 Słucha się, kiedy ma iść, kiedy ma zostać, kiedy ma zejść (np. z kanapy, śpi oczywiście w łóżku). Uczymy się „siad” 🙂 Nawet jeśli psy czasem się zapędzą w zabawie w walkę lub robią coś innego niestosownego, wystarczy zdecydowane „Nie wolno!” i przestają. Jednym słowem: panujemy nad sytuacją :)”

 

1 2 3 4 5 6 7 8

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.