LISTOPAD 2023 – przedostatni, zimny, trudny dla zwierząt miesiąc roku.

Listopad upłynął pod znakiem przepełnienia i wielu psich dramatów. Dołączyła do nas Wala, obecnie Pestka, jeden ze szczeniaków Lilki, która przebywa wciaż w hoteliku. Zabrana jako mały szczeniaczek, bez edukacji w nowym domu, zaczęła sprawiać problemy jako podrostek i skończyło się dla niej tragicznie. Zamieniła łóżko i dom na hotelikową klatkę. Zawsze zwierzęta ponoszą konsekwencje błędów ludzkich.

Do adopcji wydaliśmy Szakala. Niestety wkrótce okazało się, że jest bardzo chory. Oczywiście wspieramy leczenie i mamy nadzieję, że będzie się cieszył długo nowym domem. Dom znalazł jeden z kocurków, czarnulek Iwan oraz Dunia, mama szczeniaków przebywających w domu tymczasowym Fundacji. Iwan zamieszkał w Piasecznie, a Dunia znalazła wspaniały dom w Rybniku. Dołączyła do przebywającej tam od wielu lat fundacyjnej Mimi.

Pod koniec roku mają do nas wrócić 2 pieski. Dla nich to prawdziwa trauma. Enzo, z powodu urodzenia się dziecka w rodzinie oraz Tymon – wydany jako szczeniaczek. Niestety podobna sytuacja jak z Walą. Zrobimy wszystko aby szybko zaaklimatyzowały się w hotelikowym stadzie.

Dobrostan Fundacji na dzień 30 listopada to 73 psy oraz 6 kotów (4 dorosłe i 2 kociaki). Psy przebywają w 3 płatnych hotelach i 2 domach tymczasowych (jeden już kończy pomoc i wraca z niego Enzo), a koty w domu tymczasowym Fundacji.

Kontynuujemy akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie, co ogranicza przychodzenie na świat niechcianych kociaków i szczeniaków. Akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Coraz więcej osób zauważa, że sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością i że są korzystne dla zdrowia fizycznego zwierząt i ich psychiki.

Zarejestrowaliśmy w listopadzie 18 spraw. Z uwagi na przepełnienie nie możemy przyjmować zwierząt, ale otrzymując zgłoszenia staramy się pomóc radą, informacjami, a także finansowo .

W ramach tych spraw wspieraliśmy leczenie, profilaktykę, sterylizacje, karmę.

Jak zwykle prosimy Was o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.