GRUDZIEŃ 2023 – smutny, deszczowy, ponury, niestety trudny też dla zwierząt.

Do adopcji nie wydaliśmy w grudniu żadnego psa, ale Balbinka pojechała do domu tymczasowego. Chociaż sprawia pewne problemy, z zachowaniem czystości, to Pani Jola dzielnie walczy z jej złymi nawykami i są już pierwsze sukcesy. Ale najważniejsze – jest szczęśliwa.  To jest nasz duży sukces i radość na zakończenie roku. Dziękujemy Pani Jolu za serce i determinację !

Dobrostan Fundacji na dzień 31 grudnia to 72 psy oraz 6 kotów (4 dorosłe i 2 kociaki). Psy przebywają w 3 płatnych hotelach i 3 domach tymczasowych), a koty w domu tymczasowym Fundacji.

Kontynuujemy akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie, co ogranicza przychodzenie na świat niechcianych kociaków i szczeniaków. Akcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Coraz więcej osób słusznie zauważa, że sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością oraz cierpieniem bezdomnych zwierząt i że są korzystne dla zdrowia fizycznego zwierząt, a także ich psychiki.

Z całej Polski otrzymujemy prośby od wolontariuszy ratujących zwierzęta o pomoc w opłaceniu sterylizacji psów i kotów. Staramy się pomagać w miarę możliwości. Niestety gminy nie wywiązują się ze swoich obowiązków w tym zakresie. W niektórych w ogóle akcje sterylizacji nie są prowadzone.
Wolontariuszka Karolina, prowadząca mini akcję sterylizacji w swojej wsi, nawiązała z nami stałą współpracę, która trwa od listopada 2023 r. Obecnie przygotowujemy zbiórkę i mamy nadzieję, będziemy ją kontynuować. Podobną współpracę mamy z Panią Ewą z województwa świętokrzyskiego, Elą z Mazur, Kasią z opolszczyzny i innymi osobami, które są wrażliwe na cierpienie zwierząt i na własną rękę im pomagają.
To kolejne kamyczki w tak ważnym obszarze ograniczania bezdomności i okrutnego uśmiercania miotów.

Zarejestrowaliśmy w grudniu 30 spraw. Z uwagi na przepełnienie nie możemy przyjmować zwierząt, ale otrzymując zgłoszenia staramy się pomóc radą, informacjami, a także finansowo.

W ramach tych spraw wspieraliśmy leczenie, profilaktykę, sterylizacje, karmę dla zwierząt w potrzebie.

Cały rok zakończyliśmy liczbą 83 przyjętych psów i 20 kotów oraz 154 zarejestrowanych spraw.

Jak zwykle prosimy Was o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.