Maj 2023

MAJ 2023

W maju dołączyła do nas malutka sunia spod Garwolina – Sonia. Błąkała się dokarmiana od wielu miesięcy. Z trudem znaleźliśmy miejsce dla maluszki. Po wizycie w klinice przebywa już w płatnym domu tymczasowym w Piasecznie.

Od początku roku przyjęliśmy 37 psów, 22 oddaliśmy do adopcji, suczka Iskierka przebywa w domu tymczasowym.

Do adopcji w maju pojechały szczeniaki: Popi, Czarek, Czara, Czesia, Czesio oraz pies Pirat, który zamieszkał w Berlinie.

Dobrostan Fundacji na dzień 30 maja to 70 psów, w tym 5 psich podrostków oraz 4  koty. Zwierzęta przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych.

Na przyjęcie czekają szczeniaki, psiak niewidomy, 3 psy z krótkich łańcuchów oraz pies bez stopy.

Trwają akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie. Oprócz tego sterylizujemy koty i psy w ramach spraw oraz rutynowo dla zwierząt fundacyjnych. Sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością. Są korzystne dla zdrowia fizycznego zwierząt i ich psychiki.

Zarejestrowaliśmy w sierpniu 12 spraw: pomoc w adopcjach szczeniąt z Gabryelina, strzyżenie wiejskiego psa z kołtunami, kastracja psa z powodu agresji, transfuzja krwi, leczenie kotki po wypadku (przyjęcie kotki w związku z niedowładem), pomoc dla kociaków po zagryzieniu matki, operacja ortopedyczna psa Princa, pożyczenie klatki do wyłapania kotki z Grochowej, karma dla zwierząt z Ukrainy, wsparcie suki i 5 szczeniąt karmą i znalezieniem dt,

Kontynuowaliśmy sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach.

Dziękujemy Sponsorom za cenne datki, Pani Joanno, wielkie dzięki za wsparcie Soni. To wspaniała sunia.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

Bez Was nie damy rady.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.