WEŹ MNIE I PRZYTUL

„Weź mnie i przytul” to seria fotografii wykonanych przez Michała Gromadę, przedstawiająca znane osoby razem z psami – podopiecznymi fundacji Przytul Psa. Wszyscy czworonożni bohaterowie szukają nowego domu oraz właścicieli, którzy będą ich kochać, opiekować się nimi i oczywiście… przytulać! Zależy nam nie tylko na adopcji sfotografowanych psów. Chcemy również zachęcić ludzi do przygarniania innych zwierząt i zapewniania im kochającego domu. Te bezbronne i niewinne stworzenia wiele przeszły w swoim pieskim życiu a przecież zasługują na dobro i miłość człowieka. Odwdzięczą się tym samym, a nawet z nawiązką.

Jak powstała akcja?

Pomysłodawcą akcji jest fotograf Michał Gromada, który w grudniu 2018 roku skontaktował się z fundacją Przytul Psa i przedstawił swoją wizję. Obie strony nawiązały intensywną współpracę i szybko przystąpiły do działania. Inicjatywa została bardzo ciepła przyjęta przez aktorów, modeli czy wokalistów, którzy z wielką chęcią dołączyli do nas, pomogli i nadal pomagają w znalezieniu domu dla swoich nowych przyjaciół. Prezentowane zdjęcia to pierwsza odsłona akcji, ale już w najbliższym czasie przystępujemy do realizacji następnej serii zdjęć.

Kto wziął udział?

W pierwszej odsłonie są to: Kasia Szklarczyk i Kapsel, Julia Kamińska i Łatka, Patryk Grudowicz i Sfinks, Paulina Gałązka i Beti, Urszula Dębska i Ziomek, Osi Ugonoh i Mati, Anna Matysiak i Dron oraz Drops, Michalina Sosna i Kapsel, Julia Rosnowska i Myszka, Marcel Sabat i Tolek, Maja Szopa i Kropka, Natalia Filipczuk i Łatek .

Makeup wykonała Klara Bułynko.

Kto pojawi się w kolejnej części, na razie pozostanie w tajemnicy.

Jak wziąć i przytulić?

Osoby zainteresowane adopcją psiaków prosimy o kontakt z Fundacją na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”

Tel. 503 069 502

Email: fundacja@przytulpsa.pl


www.michalgromada.pl

www.przytulpsa.pl

Julia Kamińska i Łatka

Ich Pani nie przeszła obojętnie obok cierpienia i bezdomności zwierząt. I tak zrobiło się ich 14. Nagle umarła… Rodzina szukała ratunku dla psiaków. Nasza Fundacja przyjęła ich 6. Milka, Łatka/Lusi, Beza, Baca, Ziomek i Kapsel. Rozmieściliśmy je w dwóch hotelikach. Wystraszone, ale bezpieczne, najedzone i zaopiekowane. Zostały zaczipowane, zaszczepione i odrobaczone.  Łatka jest jedną z nich. Miła, kochana, kilkuletnia suczka. Da wiele radości temu, kto podaruje jej nowy dom…

Urszula Dębska i Ziomek

Ziomek to cudny pies o wspaniałym zrównoważonym charakterze. Przyjechał do nas ze wsi po śmierci właściciel, który nie mógł ochronić go przed okrucieństwem ludzi. Został postrzelony 51 razy. Jedna z kul spowodowała poważny uraz nogi. Nogę udało się uratować, jednak śrutów wyjąć się nie da.
Na szczęście obecność śrutów nie stanowi dla Ziomka zagrożenia ani nie sprawia dolegliwości. Ziomek nie czuje też  urazu do ludzi i kocha wszystkich, no może trochę boi się mężczyzn…
To nieduży, średni psiak, chociaż ma wygląd pięknego owczarka.
Kto adoptuje Ziomka będzie  miał wspaniałego przyjaciela.

Kasia Szklarczyk i Kapsel

Jest jednym z 14 psów, które pozostały po śmierci właścicielki. Kapsel jest początkowo nieufnym i nieśmiałym psiakiem, ale gdy już zyskamy jego zaufanie odwdzięczy się dozgonną miłością.
Zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany czeka na kogoś, kto go pokocha.

Paulina Gałązka i Beti (adoptowana)

To czekoladowa piękność. Zabrana ze schroniska aby uratować ją przed jego koszmarem. Zdrowa, wysterylizowana, kochająca ludzi i psy.

Patryk Grudowicz i Sfinks

Sfinks to już starszy pan – i jak przystało na Sfinksa – jest bardzo spokojny i dostojny. Dogaduje się z innymi psami, nie powinien robić nikomu problemów. Tylko czy ktoś zdecyduje się zabrać go do domu… ?

Osi Ugonoh i Mati

Przyjechał do nas z wiejskiego schroniska, w którym adopcje zdarzają się rzadko, za to choroby i pogryzienia częściej. Jest młodym, zdrowym pieskiem, a jednak wciąż nie możemy mu znaleźć domu. Przebywa w domu tymczasowym w Warszawie i powoli przyzwyczaja się do miejskiego życia. Tymczasowa opiekunka napisała: „Chciałabym, aby zobaczyła pani ile szczęścia jest w tym psiaku, gdy wchodzę do domu.”
Mati kocha ludzi, ale na początku może być nieśmiały i będzie potrzebował trochę czasu na przeprowadzkę z domu, który jest tylko tymczasowym. Może w nim zostać do wakacji.

Natalia Filipczuk i Łatek (adoptowany)

Łatek to miły psiak o pięknym umaszczeniu. Zachowuje się wzorcowo, umie siadać i aportować piłkę, to bardzo grzeczny i inteligentny pies. Czasem bawi się piłką do swojego odbicia w lustrze 🙂

Michalina Sosna i Kapsel

Kapselek jest niedużym pieskiem – szorściakiem. Nie znamy jego przeszłości, ale chyba nie była zbyt wesoła skoro wylądował w schronisku. Tam dojrzeli go wolontariusze i poprosili o uratowanie. Tak się stało. Przyjęliśmy go domowego hoteliku, gdzie przebywa obecnie. Przyjazny do innych psów. Jest zdrowy i gotowy do adopcji.

Marcel Sabat i Tolek

To świetny psiak, mały dominatorek o uroczym łobuzerskim usposobieniu. Kocha ludzi i niewątpliwie odwzajemni się wielką miłością i przywiązaniem.
Jest wykastrowany, zaczipowany , gotowy do adopcji. Uważamy, że lepszy byłby dla niego dom z ogrodem, którego będzie świetnym obrońcą. Mieszkał przez jakiś czas w bloku, ale źle znosił zostawianie w domu, gdy właściciel wychodził do pracy. Jego miłość do nowego pania przerodziła się w wielką tęsknotę i płacz bardzo dotkliwy dla sąsiadów. Oczywiście fundacja zapewni behawiorystę, który pomoże w zwalczeniu lęku samotności.
Obecnie mieszka w hotelowej klatce i bardzo źle znosi zamknięci na tak małej przestrzeni.
Marzymy o domu dla tego małego urwisa.

Maja Szopa i Kropka

To jeszcze szczeniak – będzie niedużym pieskiem. W domu tymczasowym sprawuje się znakomicie. Już ma za sobą szczepienia, ale czeka ją jeszcze sterylizacja.
Kropka już znalazła domek, ale mamy do adopcji drugą sunię – podobną 😉 Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

Kasia Szklarczyk i Patryk Grudowicz oraz Rumba

Przebywała w jednym z najgorszych schronisk w Polsce. Jej świat to było kilka metrów kwadratowych i samotność. Albo dożycie w samotności , albo choroby  śmierć. Wzruszył nas jej los. Akurat jej, gdyż o niej się dowiedzieliśmy, a jest w typie naszej ukochanej rasy – rottweilerka.

To dojrzała sunia. Obecnie przebywa w dobrym hoteliku, gdzie sprawuje się super. Opiekunka i wolontariusze są w niej zakochani. Jest zdrowa, bardzo przyjazna i kocha ludzi.

Na razie daliśmy jej najlepszą opiekę jaką mogliśmy, ale marzymy o domu dla niej. Aby kolejne lata swojego życia spędziła przy boku swojego człowieka. Fundacja jest gotowa ponosić  koszty leczenia, gdyby w przyszłości takie zaistniały

Szukamy bezpiecznego, kochającego domu dla Rumby.

Julia Rosnowska i Myszka

Ta nieduża suczka wiodła szczęśliwe życie w jedne z podwarszawskich wsi, które przerwała śmierć właściciela. Została na działce sama. Co kilka dni przyjeżdżali członkowie rodziny, przywozili jedzenie i szukali dla niej ratunku aby nie musiała marznąć w budzie. Wcześniej mieszkała z panem w domu.

Przyjęliśmy sunię do hoteliku i wkrótce znaleźliśmy dla niej dom tymczasowy, w którym zachowywała się znakomicie.

Szuka dobrego domu do końca życia…

 

Anna Matysiak i Dron oraz Drops

Dron został adoptowany, Drops nadal czeka na dom… Jest taki piękny i puchaty, że zupełnie nie wiemy dlaczego 🙁 Drops ma około 4 miesiące. Jest zdrowy, odrobaczony, zaczipowany i po pierwszym szczepieniu. Będzie średnim pieskiem. Szukamy mu domu do końca życia…

Adoptuj – zadzwoń 503 069 502 lub napisz fundacja@przytulpsa.pl

 

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.