Rok 2018 był dla naszej Fundacji rekordowy pod względem przyjęć zwierząt.

Przyjęliśmy pod opiekę 147 psów i 30 kotów. W ubiegłych 8 latach, roczne przyjęcia psów oscylowały wokół setki. Pomagaliśmy tym ze schronisk, tym z ulicy, tym po śmierci właścicieli, gdy groziło im schronisko lub inny okrutny los. Wspieraliśmy zwierzęta, których opiekunów nie stać na leczenie – wszyscy wiemy, jest ono dramatycznie drogie.

W tym roku przyjęliśmy już sunię Pilę z maluchem Guciem, z Nowego Miasta nad Pilicą i półroczną Romę, która też znalazła się na rozstaju dróg. Uratowana przez wolontariuszkę została oddana do adopcji, a ta okazała się wielką pomyłką. Poinformowani o grożących suni niebezpieczeństwach przyjęliśmy ją. Gucio ma już dom, Pila vel Dakota znajduje się w hoteliku i powoli socjalizuje.

Niestety pomaganie robi się coraz trudniejsze. Hoteliki, z którym współpracujemy są przepełnione, a domów tymczasowych jak na lekarstwo.

Ponieważ hoteliki, z którymi współpracujemy nie przyjmują szczeniaków, w grudniu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę z płatnym domem tymczasowym dla szczeniaków. 7 maluchów i mama 6 z nich znalazło w nim opiekę, pomoc weterynaryjną i obsługę adopcyjną. Wielkie brawa dla Pani Magdy. Dziękujemy. Cieszymy się, że możemy razem pomagać tym małym, bezdomnym, niechcianym, a cudownym istotom.

Walka z bezdomnością przez sterylizacje była zawsze naszym priorytetem, ale w tym roku zrobiliśmy kolejny krok w tym kierunku. Trwa nasza akcja sterylizacji i czipowania w gminie Prażmów. To gmina, w której mieszkamy, a która, naszym zdaniem, nie do końca wypełnia rzetelnie punkty programu opieki nad bezdomnymi  zwierzętami wymaganego ustawą. Dlatego od niej zaczęliśmy. Po tej akcji planujemy następne, ale nie zapeszajmy. W prażmowskiej akcji wzięło udział do tej pory ponad 120 zwierząt – trwa od 15.12.2018 r. Wielkie podziękowania dla Pana doktora Chwedczuka z przychodni w Prażmowie za wspaniałą współpracę. Akcja idzie jak burza !

Zbieramy fundusze i już snujemy kolejne plany.

 

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.