Czupurek stracił swojego pana i został sam…

Aby pomóc Czupurkowi kliknij w link do zbiórki (https://www.siepomaga.pl/przytulpsa-czupurek) lub wyślij SMS na numer 72365 o treści S5877  – koszt 2,46 brutto (w tym VAT).

Mieszkali w małej wiosce. Prowadzili skromne życie, a pan był dla niego wszystkim. Chodził za nim krok w krok i tak mijały lata. Obaj się zestarzeli, co jest naturalne, jednak zdarzyło się coś strasznego. Pewnego dnia pan Czupurka, po zażyciu alkoholu, idąc ruchliwą szosą, doznał wypadku i zmarł.

Czupurek został sam. Nieszczęśliwy, samotny, nierozumiejący, dlaczego jego dobry Pan go opuścił, pogrążył się w depresji i marniał z dnia na dzień. I stało się coś dobrego. Mieszkańcy wioski zainteresowali się jego losem i tragedią. Nikt nie mógł go przyjąć, ale szukano pomocy. Zadzwoniono do naszej fundacji. Nie odmówiliśmy.

Przyjechał do kliniki na podstawowe zabiegi weterynaryjne i badania, a potem do kameralnego, domowego hoteliku. Jest w nim już od 27 września 2016 i po zaaklimatyzowaniu się zapomina o przeszłości. Jest szczęśliwy u boku troskliwej opiekunki i innych towarzyszy – podopiecznych fundacji. Niestety, okazało się, że oprócz starości (ma kilkanaście lat) doskwiera mu choroba – padaczka. Nie wiadomo, czy to przeżyte zdarzenia spowodowały ujawnienie się tej choroby czy była z nim od dawna.

Ma ataki, podczas których otrzymuje to, co najbardziej w takich chwilach potrzebne – czułe ręce człowieka oraz niezbędne leki. Nie wiadomo, jak długo z nami pozostanie. Dajemy mu to czego potrzebuje najbardziej – godne życie, leczenie, bezpieczeństwo. Ten mały piesek zasługuje na to. Oczywiście nie tracimy nadziei, że znajdzie się ktoś, kto przygarnie leciwego, chorego pieska i otoczy właściwą troską oraz podaruje ciepło domowego ogniska. Zbieramy na opiekę i leczenie Czupurka. Prosimy, zasługuje na nasz trud i Wasze wsparcie.

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Psiaki z łańcucha proszą o pomoc

Bardzo prosimy o wsparcie zbiórki dla psiaków z łańcucha - można pomóc klikając w link do zbiórki i robiąc przelew na dowolną kwotę lub wysyłając SMS na numer 72365 o treści S7273 (koszt 2,46 brutto).

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/przytulpsa-psy-z-lancucha