domy_tymczasowe_1Udzielenie domu tymczasowego bezdomnemu psu lub kotu może uratować mu życie. W przepełnionym do granic możliwości schronisku byłby narażony na choroby, głód, pogryzienie… W schroniskach zwierzęta podupadają na zdrowiu, popadają w depresję, w ich oczach widać rezygnację spowodowaną brakiem kontaktu z człowiekiem… Często „przepadają” w nim na zawsze – nikt nie interesuje się ich losem, nie szuka nowego domu… Wegetują tak przez kilka lat (bo ciężko nazwać życiem warunki w jakich trzyma się zwierzęta w większości schronisk), aż w końcu umierają w samotności i zapomnieniu lub zostają uśpione…

W domu tymczasowym, oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb (jedzenie, kąt do spania) zwierzak otrzymuje to, co najważniejsze – opiekę i uwagę człowieka. Pies lub kot nie jest – jak w schronisku – anonimowym „numerem” tylko istotą, która myśli, czuje, ma swój charakter i potrzeby.
Podczas dwóch – trzech miesięcy pobytu w domu tymczasowym opiekun może obserwować swojego podopiecznego, poznać jego zachowanie oraz nawyki, a podczas adopcji przekazać pełną wiedzę na temat zwierzęcia jego nowym właścicielom.

To rozwiązanie daje szansę na adopcję również psom trudnym czy źle znoszącym schroniskowe warunki. Pies, który w schronisku wydaje się być agresywny, zamknięty w sobie czy zalękniony, w warunkach domowych zazwyczaj przechodzi przemianę i staje się zupełnie normalnym, przyjaznym i wiernym przyjacielem człowieka. A to daje możliwość wydania go do adopcji.

W warunkach domowych zwierzęta również o wiele szybciej i efektywniej dochodzą do zdrowia po wypadkach, urazach, chorobach czy zaniedbaniu przez poprzednich właścicieli. Leczenie w warunkach schroniskowych często ciągnie się miesiącami a i tak nie przynosi zamierzonego efektu.

Gorąco zachęcamy do pomocy przy poszukiwaniu i organizacji domów tymczasowych. Nasza Fundacja wspiera zwierzaki i ich opiekunów w domach tymczasowych w zakresie zaopatrzenia w karmę a także przy kastracji/sterylizacji i leczeniu. Wszystkim tym, którzy zdecydują się udzielić domu tymczasowego bezdomnemu zwierzęciu postaramy się zapewnić każdego rodzaju pomoc, jaka okaże się potrzebna.

Wypełnij formularz i wpisz się na listę osób chcących wstępnie zaoferować dom tymczasowy jednemu z naszych podopiecznych. Obecnie poszukujemy domów tymczasowych głównie z terenu Warszawy i okolic.

ZGŁOŚ DOM TYMCZASOWY ON-LINE

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Miejscowość (wymagane)

Uwagi (jakiemu psu możesz zaoferować schronienie, na jaki okres czasu itp.)

This post is available in: plpolski