milka1

Mika - Wsparcie podopiecznego

Mika / Misia to nasza kolejna podopieczna z kilkuletnim stażem… to niesamowicie skrzywdzony pies. Przyszła do nas ze zniszczoną psychiką i bardzo chora. Wymagała długiego leczenia zarówno ciała jak i duszy.

2,00 300,00 

Wyczyść
Mika / Misia to nasza kolejna podopieczna z kilkuletnim stażem…
to niesamowicie skrzywdzony pies. Przyszła do nas ze zniszczoną psychiką i bardzo chora. Wymagała długiego leczenia zarówno ciała jak i duszy. Obecnie jej stan bardzo się poprawił. Umie się cieszyć, bawić i otwiera się do ludzi, szczególnie do tych, których zna. Z nowymi osobami trudniej – musi mieć czas aby zaufać.
Oto jej historia – wpis z 2016 roku:
Zabrana przez nas ze schroniska Mika to prawdziwy dramat. Lekarze powiedzieli, że zwierzaka w tak tragicznym stanie jeszcze nie widzieli. Wolontariusze naszej Fundacji również…
To nie tylko opłakany stan fizyczny, ale nieopisany lęk i wycofanie. Serce pęka, gdy patrzy się na tę suczkę. Mika została już zdiagnozowana przez lekarzy weterynarii, choć nie było to łatwe. Była tak przerażona, że przy każdej próbie wykonania jakiejkolwiek czynności weterynaryjnej załatwiała się pod siebie.
Nie chce jeść ani załatwiać się obecności człowieka – robi to tylko wtedy, gdy nikt nie widzi. Na widok człowieka kuli się i zamiera w przerażeniu. U Miki zdiagnozowano między innymi nużycę, rozciągniętą pochwę ze zgrubiałymi ścianami oraz wysięki ropne w nozdrzach i na dziąsłach. Jej skóra na całym ciele jest pokryta ranami i strupami.
Mikę przejęliśmy ze schroniska, w którym panowały straszliwe warunki – pomimo 4-miesięcznego pobytu nie została w nim zdiagnozowana, nie podjęto leczenia, nie została też wysterylizowana ani nawet zaszczepiona czy odrobaczona. Początkowo mieliśmy na jej miejsce przyjąć innego pieska, ale wolontariuszka postanowiła pomóc właśnie jej – wyglądała jak nieszczęście i wymagała natychmiastowej pomocy. Zanim znalazła się w schronisku, żyła z kilkudziesięcioma innymi psami w skrajnie skandalicznych warunkach.

Zobacz też...

DANE FUNDACJI

Fundacja na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”
ul. Parkowa 5K, Ustanów,
05-540 Zalesie Górne

KRS: 0000319418
REGON: 141678661
NIP:
1231173209

Konto bankowe:
28 2490 0005 0000 4530 6884 7074

POLUB NAS

PRZEKAŻ 1% PODATKU

Z Waszą pomocą będziemy mogli zrobić o wiele więcej dla naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego prosimy – pamiętajcie o nas wypełniając swój PIT.

KRS: