Uratujmy Tofika – potrzebny dom.

Oto wiadomość od Pani Ani:

“Tofika zobaczyłam na wiejskiej drodze w towarzystwie dwóch innych psów, ale to Tofik zwrócił moją uwagę. Bardzo zaniedbany, z widocznym problemem tylnych łap. Podszedł do mnie od razu , oczami poprosił o dobre słowo i pieszczotę , za którą tęsknił długo. Z wdzięczności lizał mnie po rękach, wystawiał brzuszek do głaskania , co świadczyło o jego całkowitym poddaniu i uległości. Dobry, kochany pies skrzywdzony przez złych ludzi, ale nadal ufny wierzący w człowieka. Ileż to razy słyszałam o takich historiach.
Tofik pojawił się we wsi wczesna wiosną, chodził od domu do domu i czasem udawało mu się dostać coś do jedzenia. Z jednego podwórka nie został przegoniony i tam został. Nie ma budy, posłania, niestety z jedzeniem też nie najlepiej.
Zabrałam Tofika do weterynarza – badania krwi wykazały początek anemii – dostał już leki , ale nie mam pewności czy otrzymuje. Niestety ma dysplazję ,tzn mogą być problemy z wchodzeniem po schodach, dopóki nie zaleczy się tej dolegliwości.Niestety również nie słyszy, ale węch i wzrok zapewniają mu doskonały kontakt z otoczeniem.
Prawdopodobnie został porzucony przez myśliwego ( rasa polująca) gdy zrobił się stary i niesprawny , a może już nie mógł bawić się z dziećmi i dorośli potraktowali go jak niepotrzebny mebel. Niestety nie opowie nam.
Tofik poddał  się ze stoickim spokojem wszystkim badaniom, oględzinom, wyjmowaniu kleszczy – zero agresji, warknięcia , tylko ufne oczy wpatrzone we mnie z nadzieją, że jego los się poprawi.
Szukam dla Tofika odpowiedzialnej, rozumiejącej i kochającej zwierzęta osoby, która zapewni Tofikowi godne warunki przez resztę życia. W tej chwili ma ok 10 lat.
Nie może zostać na zimę głodny i bez ciepłego miejsca.
Ja nie mogę się nim zaopiekować – mam już ( tez znaleziony) pieska , mieszkam na 3 piętrze bez windy co dla łapek Tofika nie jest dobre.
Piesek znajduje się ok 90 km od Warszawy, zapewnię transport do nowego domu. Proszę o kontakt pod numer 608437512.”

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.