Styczeń 2023 – w Fundacji

W styczniu dołączyło do nas  26 psów, w tym 19   szczeniaków.

  • Szelma i 5 szczeniaków – przyjęliśmy suczkę i 5 szczeniaków do kliniki, a po podstawowych zabiegach przekazaliśmy szczeniaki do domu tymczasowego poleconego przez Psa na Zakręcie. Mama Szelma przebywa w hoteliku.
  • Misio z wystającymi ząbkami został przyjęty na prośbę wolontariuszki z domu pijaka, który źle go traktował. Niestety, nie cieszył się długo bezpiecznym życiem bez przemocy. Tragiczny stan zdrowia spowodował nagłą śmierć pieska. Umarł otoczony miłością.
  • Vivi ze schroniska – przebywa w hoteliku, jest socjalizowana i przygotowywana do adopcji.
  • Mindi z 6 szczeniakami przyjechała do kliniki, a potem do hoteliku. Niestety wszystkie szczeniaki zachorowały. Pomimo intensywnego leczenia, 2 umarły.  1 maluch ozdrowieniec ma dom, a 3 czekają na domy w domu tymczasowym Fundacji.
  • Cash i Mija – przyjechały razem do hoteliku, ale z parwowirozą wygrał tylko Cash. Przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.
  • Żeton – pies z gminy, zgłoszony przez wolontariuszkę, która poprosiła o pomoc dla niego – widziała jak źle znosi długo już trwające klatkowanie.
  • Suczka i 6 szczeniaków spod Płocka – przebywała w kojcu, w którym pokaleczyła brzuch/sutki. Wymagała leczenia i opieki w lecznicy. Przyjechała z maluchami do kliniki. Z uwagi na ropiejące rany musiała być oddzielona od dzieci. Po wyleczeniu pojechała razem z 2 maluchami do fundacji Przyjaciel Zwierz. 1 szczeniak ma już dom, a 3 przebywają w domu tymczasowym naszej Fundacji.
  • Amstaf Puszek znaleziony był na cmentarzu w tragicznym stanie. Opuchnięta szczęka, liczne pogryzienia, leżał na cmentarnym śmietniku czekając na śmierć. Obecnie przebywa w szpitalu, pod opieką lekarzy i szukamy dla niego miejsca gdy będzie mógł opuścić klinikę. To fantastyczny psiak.

Do adopcji w grudniu wydaliśmy 5  piesków dorosłych  i  8  szczeniaków.

Do domu tymczasowego pojechał Fredi.

Dobrostan Fundacji to na dzień 31 stycznia:  90 psów, w tym 20 szczeniaków i 4 koty. Zwierzęta przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych oraz w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji.

W Nowym Roku nadal prowadziliśmy akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie. W akcjach zaczipowano 77  zwierzaków, a wysterylizowano 100.  Oprócz tego odbyły się sterylizacje w ramach spraw oraz rutynowo dla zwierząt fundacyjnych. Sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością. Są korzystne dla zdrowia zwierząt i ich psychiki.

Zarejestrowaliśmy w sierpniu 16 spraw. Między innymi sfinansowaliśmy operację guzów dla suczki Halinki, a także operację kota po wypadku, wspieraliśmy karmą koty bezdomne. W 2 przypadkach sprawy zakończyły się przyjęciem i częściowym przyjęciem ( amstaf z cmentarza oraz suczka z 5 szczeniakami).

Kontynuowaliśmy też sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach. Wspieramy zwierzęta osób żyjących w ubóstwie, których nie stać na leczenie i utrzymanie swoich ukochanych czworonożnych przyjaciół oraz te, które ratują wolontariusze.

Trudne czasy dla ludzi – jeszcze trudniejsze dla zwierząt.

Jak zwykle prosimy o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

 

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.