Puszek czeka już ponad 4 lata :(

Puszka przyjęliśmy 9 września 2014 roku, na prośbę wolontariuszki, która zobaczyła go w maleńkiej klatce w lecznicy współpracującej ze schroniskiem k. Nowodworu na Lubelszczyźnie. Przebywał już tam prawie dwa miesiące bez poprawy stanu zdrowia, w trudnych warunkach, a jego szanse na życie malały z dnia na dzień.

Piesek trafił z interwencji 18.07.2014. Na skórze całego ciała miał rozległe wyłysienia z rumieniem i grudkami. Występował świąd całego ciała. Hiperpigmentacja skóry grzbietu i głowy oraz strupy. Głebokie ropne zapalenie skóry brzucha oraz klatki piersiowej. Był zapchlony. W zeskrobinie głębokiej liczne postacie nużeńca w różnych stadiach rozwoju. Zapalenia ropne na ciele. Powłoki brzuszne powiekszone i napięte, wychudzony. Deformacja kończyn najprawdopodobniej jako wynik niedoborów żywieniowych.

Obecnie Puszek znajduje się w hoteliku w Stefanowie. Jest cały czas leczony – choroba skóry jest chorobą przewlekłą, prawdopodobnie nigdy nie uda się go wyleczyć w 100%. Widzimy poprawę jego stanu psychicznego, jednak w dalszym ciągu jest nieufny do nowo poznanych osób, co utrudnia adopcję (jego wygląd i wyłysienia rówwnież 🙁 )

Cały czas wierzymy, że uda się znaleźć dla niego kochający dom, że kogoś zainteresuje jego smutna historia…

Tymczasem Puszek przebywa pod naszą opieką, a jego leczenie i utrzymanie kosztuje… Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć Puszka prosimy o przekazanie 1% podatku z celem szczegółowym “Puszek”.

KRS: 0000319418
Cel szczegółowy: Puszek

lub wpłatę darowizny na konto Fundacji tytułem “Puszek”:

Fundacja na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”
ul. Parkowa 5K, Ustanów, 05-540 Zalesie Górne
28 2490 0005 0000 4530 6884 7074

Dziękujemy za okazane serce    

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.