Podsumowanie – wrzesień – 2021

Chociaż to był dla nas okres urlopowy, nie zaprzestaliśmy działań.

Przyjęliśmy we wrześniu 11 psów, w tym 5 szczeniaków:

Chanel trafiła do kliniki ze schroniska w odpowiedzi na prośbę właściciela placówki. Wymagała leczenia i poważnej operacji – usunięcia gigantycznej śledziony.

Razem z Chanel przyjechał Scooter. Wkrótce okazało się, że to bardzo chory pies. W schronisku został wykastrowany i rana po zabiegu otworzyła się. Usunięto mu narośl na nodze, ale szwy uległy rozerwaniu, obecnie brakuje skóry do jej zszycia – zdjęcie pokazuje jak makabrycznie wygląda. Czeka go długie leczenie w szpitalu. Dostaje silne środki przeciwbólowe.

Z województwa świętokrzyskiego, gdzie sytuacja zwierząt, zgodnie z relacjami wolontariuszy, jest wyjątkowo dramatyczna przyjechały trzy psy – całe życie spędziły na łańcuchach, a teraz miały pozostać bez opieki w związku ze śmiercią właściciela. Są już w hoteliku: Max, Lalka i Mały.

Spod Białołęki przyjechały szczeniaki znalezione w kartonie, w lesie: Emma, Etna, Ernest.

Dwa szczeniaki, Leo i Lala, przyjechały z województwa mazowieckiego – również wyrzucone do lasu w kartonie. Groziło schronisko.

Trafił do nas malutki piesek maltańczyk Bianko, znaleziony przez wolontariusza w opłakanym stanie. Brudny i niesamowicie skołtuniony. Teraz już ostrzyżony, czyściutki i bezpieczny. Minęły już 2 tygodnie, właściciel się nie odnalazł, więc piesek został wykastrowany i będzie wydany do adopcji.

Były adopcje i domy tymczasowe.
Adopcja miesiąca to adopcja Gonzo, który 2 razy wracał do nas. Raz z Torunia, raz z Wrocławia.
Dom tymczasowy znalazła Arielka oraz Zula oraz jej szczeniaki.
Zula trafiła do nas z szóstką szczeniąt i wszystkie pieski zachorowały na parwowirozę. Musiały pozostać długo w szpitalu, ale po wyzdrowieniu zostały umieszczone w domach tymczasowych.

Ogromnie cieszą nas pozdrowienia z nowych domów. Dziś od Gonzo (Warszawa), Ediego (Berlin), Czary (Warszawa), Dropsika vel Elmo (Chorzów), Marcepana i Mi (Poznań).

Choroby – leczyliśmy koty z panleukopenią, psy z babeszjozą i parwowirozą, finansowaliśmy operacje ortopedyczne po wypadkach.

Kontynuowaliśmy akcje sterylizacji w Prażmowie i Wołominie. Sterylizacje i czipowanie są najważniejsze w walce z bezdomnością.

Pożegnaliśmy Chanel. Niestety po operacji gigantycznej śledziony, która się udała i wydawało się, że już będzie tylko dobrze, sunia umarła w nocy…

Zarejestrowaliśmy 7 spraw. Dotyczyły psów i kotów. Jeden kotek miał ciało obce w jelitach, umierał, ale udało się udrożnić, drugi uległ wypadkowi i wymagał skomplikowanej operacji, ma się dobrze, trzecia kotka wymaga operacji oka i jest w trakcie przygotowywania. Poza tym leczyliśmy suczkę, której właściciel nie miał pieniędzy na leczenie, gdyż wydawał na alkohol… Nie chciał oddać psa i dbał o niego, więc uznaliśmy, że pozostanie z nim pod nadzorem wolontariuszy.

Poszukujemy domów stałych i tymczasowych dla 11 szczeniaków i dorosłych psów.

Poszukujemy domów stałych i tymczasowych dla kotów.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.