PODSUMOWANIE SIERPNIA 2022

Wciąż dużo zgłoszeń i kończące się możliwości. Robimy co możemy. Pomagamy psom dorosłym, szczeniakom, kotom bezdomnym i kociakom. Prowadzimy akcje sterylizacji. Tylko one mogą przyczynić się do zmniejszenia tragedii bezdomności zwierząt w Polsce.

W sierpniu dołączyły do nas 4 psy :

  1. Dropsik – po wielu miesiącach udało się wolontariuszom namówić właściciela na zrzeczenie. Piesek był zaniedbany i zamykany w ciemnym garażu. Obecnie, po pobycie w klinice i leczeniu, gdyż się okazało, że miał chorobę odkleszczową, zamieszkał w hoteliku. Jest po kastracji i szukamy dla niego domu.
  2. Jodie przyjechała ze schroniska, które zwróciło się do nas z prośbą o przejęcie. Obecnie przebywa w hoteliku, już nauczyła się chodzić na smyczy i coraz bardziej ufa.
  3. Foster przyjechał razem z Jodie. Obecnie przebywa w hoteliku, już nauczył się chodzić na smyczy i coraz bardziej ufa.
  4. Bunię oddał właściciel, zrzekł się, bez chwili zastanowienia, gdy poprosili go wolontariusze. Suczkę przetrzymywał na łańcuchu. Jeszcze przebywa w lecznicy, ale wkrótce przeprowadzi się do hoteliku.

Wszystkie czekają na domy.

Nasze adopcje w  sierpniu: Narcyz, Frida, Pikkolo, Chlebek, Marlon, Mozart.

Dobrostan Fundacji to na dzień 31 sierpnia:  99 psów, w tym  18 szczeniaków i 11 kotów. Przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych. Część szczeniaków mieszka w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji.

Niestety dużo psów czeka w kolejce do przyjęcia. Obecnie brak miejsca. Dlatego bardzo potrzebne są domy tymczasowe.

Akcje sterylizacji w Prażmowie, Wołominie będziemy kontynuować do czasu, gdy nie pozwolą na to środki finansowe. Rozpoczęliśmy Akcję sterylizacji i czipowania w lecznicy w Bogatkach – VET HOUSE. Sterylizujemy zwierzaki też w innych klinikach, w całej Polsce, w miarę zgłoszeń, na prośbę wolontariuszy ratujących zwierzęta.

Zarejestrowaliśmy w sierpniu 20 spraw. Kontynuowaliśmy sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach. Gdy nie możemy przyjąć zwierzaka, to staramy się pomóc w inny sposób – na zasadzie spraw. Wiele sierpniowych spraw dotyczyło wsparcia leczenia bezdomnych kociąt, które rodzą się obecnie w całej Polsce, zwierząt po wypadkach i jak zwykle pomocy dla zwierząt będących pod opieką wolontariuszy lub innych organizacji: karma, leki, leczenie, sterylizacje, profilaktyka.

Oto niektóre z nich.

York znaleziony przez wolontariuszkę był ogłaszany, ale pomimo ogłoszeń nie znalazł się właściciel. Pomogliśmy w opłaceniu zabiegów medycznych i ma już dom.

Anuszka, młodziutka kotka, miała wypadek i właściciel przyniósł ją do uśpienia. Zrzekł się jej i obecnie koteczka dochodzi do zdrowia. Już ma dom.

Szczeniaki z Podlasia – nie mogliśmy przyjąć, ale sfinansowaliśmy transport do domu tymczasowego.

Kotek po wypadku z Łbisk – znalazł od nas pomoc w sfinansowaniu leczenia.

Koty z działek w Mirowicach wspieramy karmą i leczeniem.

Aza – onka bita w przeszłości, jest obecnie pod opieką wolontariuszy, którzy znaleźli jej dom tymczasowy, gdzie dowiaduje się, że ludzie są dobrzy. Otrzymała od nas wsparcie w leczeniu, sterylizacji i profilaktyce,

Koty z lasu zgłoszone do nas objęliśmy wsparciem finansowym – leczenie i profilaktyka. Mają dom tymczasowy.

Szczeniaki z Nieporętu – nie mogliśmy ich przyjąć, ale zaoferowaliśmy opłacenie profilaktyki, czipowania. Wolontariusze znaleźli dla nich dom tymczasowy.

Laki – to piesek uratowany przez p. Ewę, która przygarnia pieski niechciane i bezdomne. Ma ich ponad 20. Gdy zachorował pomogliśmy w opłaceniu leczenia.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.