Podsumowanie – sierpień 2021

Przyjęliśmy w sierpniu 16 psów, w tym 11 szczeniaków. W sumie od początku roku przybyło 118 podopiecznych. 5 z pierwszej szóstki szczeniaków było bardzo wycofanych, a kolejny miot 6 wraz z matką zachorował na parwowirozę i rodzinka trafiła do szpitala.
Jednak wszystko zaczęło się układać. Nastrurcja, a właściwie Nasti (pomyłka płci w klinice), z pierwszej szóstki został adoptowany.
3 dzikusy znalazły dom tymczasowy w Warszawie, u wolontariuszki Malwiny i zrobiły ogromne postępy. Nela już jest gotowa do adopcji, 2 pozostałe na dobrej drodze. Nie ma to jak dom.
Chore psiaki dochodzą do zdrowia i wszystkie przeżyły. Ich mama pojechała do domu tymczasowego w Warszawie. Dla nich szukamy domków tymczasowych lub stałych.

Były adopcje. Znalazły dom dorosłe Benia i Nela, która trafiła do nas bardzo wycofana i wciągu roku nie tylko zrobiła ogromne postępy w socjalizacji, ale pojechała do domu, do Jeleniej Góry.
Nieduża, urocza Lidka tez została adoptowana. Derek zabrany z łańcucha ma również dom.
Pojechały do domów szczeniaki: Mała Mi i Marcepan, Bacha, Nasturcja, która okazała się chłopcem. Bacha niestety wróciła do hoteliku, gdyż nowe właścicielki uznały, że jest u nich smutna…

Niestety były też choroby: kaszel kennelowy w hotelikach, Atos walczący z padaczką, Sobota z nowotworem. Szczeniak Zeus ma zdiagnozowaną dysplazję oraz chorobę kości, a Horacy musiał być poddany zabiegowi usunięcia ślinianki. O parwowirozie szczeniaków i ich matki wspomniałam powyżej.

Leczenie jest dramatycznie drogie – prosimy o wsparcie.

Kontynuowaliśmy akcje sterylizacji w Prażmowie i Wołominie. Sterylizacje i czipowanie są najważniejsze w walce z bezdomnością.

Oprócz chorób poważny nasz problem to dzikusy. Szukamy hotelików/wolontariuszy/behawiorystów specjalizujących się w oswajaniu zwierząt, gdyż sami nie możemy dać rady. Ostatnio przenieśliśmy suczkę Sabę z hoteliku, w którym była do innego, gdyż działa w nim behawiorysta. Mamy nadzieję, że uda się przygotować Sabę do adopcji. W dotychczasowym  miejscu niestety nie było możliwości, chociaż spędziła tam prawie dwa lata.

Pożegnaliśmy dwa pieski. Odeszła: Bila i Wiki

Zarejestrowaliśmy 12 spraw: 67/2021-79/2021. Dotyczyły psów i kotów. Główne tematy wsparcia to: sterylizacja, leczenie, transport.

Poszukujemy domów stałych i tymczasowych dla 11 szczeniaków.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.