Podsumowanie – październik – 2021

Przyjęliśmy w październiku 7 psów:
Pchełka
przyjechała z Mazur – uratowaliśmy tę zjawiskową kruszynkę od jednego z najgorszych schronisk w Polsce. Jest już zaszczepiona i przed nią sterylizacja w środę 10.11.2021. Czeka na dom.
Bono z gminnej przechowalni trafił do nas ze złamaną łapką. Jest cudny. Czeka na dom.
Stefan z ruchliwej szosy, zgarnięty przez wolontariuszkę pojechał do lecznicy, a potem hoteliku i czeka na dom.
Enzo – głoszony przez wolontariuszy, przyjechał z województwa świętokrzyskiego, gdzie jest bardzo dużo psów porzucanych oraz przebywających w tragicznych warunkach, w gospodarstwach wiejskich. Ten przemiły psiak czeka na dom.
Tesla w wysokiej ciąży z gminnej przechowalni przyjechała na czas do lecznicy, jest już po sterylizacji i przebywa w kameralnym hoteliku. Kruszynka socjalizuje się powoli. Świetnie dogaduje się z psami, do ludzi ostrożna. Czeka na troskliwy, wyrozumiały dom.
Groszek ze schroniska, przemiły, siedmioletni psiaczek, przyjechał zgłoszony przez właściciela placówki, aby w hoteliku mógł w dobrych warunkach czekać na dom pod okiem wolontariuszy.
Dafi ze schroniska – cudna, ale wycofana, przyjechała do hoteliku na socjalizację, której w schronisku nie mogła otrzymać. Czeka na dom.

Kolejne pieski dorosłe i szczeniaki czekają na miejsce. Potrzebne domy tymczasowe dla szczeniaków, których jest ogromny wysyp, a niektóre przebywają w tragicznych warunkach.

Były adopcje
Do domu pojechały: Erni, Emma, a z dorosłych psów Centka, Mija, Śnieżek i Lola. Groszek wrócił z adopcji, ale ponownie został adoptowany. Podobnie Bianko.
Ogromnie cieszą nas pozdrowienia z nowych domów.

Choroby – Wciąż walczy Scooter. Jego rana goi się coraz lepiej, ale dostał ataku padaczkowego. Szczeniaki trapiła biegunka, Etna chorowała bardzo długo, ale już jest na dobrej drodze. Pchełka przyjechała z babesziozą, a Tesla szczenna i trzeba było na cito ja sterylizować.

Kontynuowaliśmy akcje sterylizacji w Prażmowie i Wołominie. Sterylizacje i czipowanie są najważniejsze w walce z bezdomnością.

Zarejestrowaliśmy 8 spraw. Dotyczyły sterylizacji, leczenia psów i kotów przebywających pod opieką wolontariuszy, a także wsparcia karmą.

Potrzebne domy stałe i tymczasowe dla szczeniaków i 5 kotów, które mamy pod opieką. Od tego zależy możliwość pomocy kolejnym zwierzakom.

 

 

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.