PODSUMOWANIE MAJ 2022

W związku z ostatnimi wydarzeniami sytuacja Fundacji i jej podopiecznych staje się coraz trudniejsza. O 20-30 % podrożały usługi weterynaryjne, które i tak były niesamowicie drogie. Bardzo podrożała karma i wszelkie akcesoria. Martwimy się o przyszłość naszych podopiecznych. Co będzie gdy funduszy zabraknie ?

POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA.

W maju dołączyły do nas  22 psy :

 1. Karolina i 5 szczeniaków znalezione w lesie w woj. Świętokrzyskim.
 2. Krzyś, Kubuś i Krysia – trzy pinczerkowate, dwumiesięczne szczeniaki z lasu – mają już domy.
 3. Benek ze schroniska
 4. Bruno ze schroniska
 5. Starlet znaleziona szczenna przy ruchliwej drodze.
 6. Roti ze schroniska
 7. Gacek z gminnej przechowalni
 8. Lila z 3 szczeniakami ze wsi, po śmierci właścicielki – z łańcucha
 9. Agata – suczka po śmierci właściciela
 10. Zojka – trzykilogramowa suczka z padaczką – po śmierci właścicielki
 11. Kajtek – niewidomy piesek po śmierci właścicielki
 12. Malutka Frania ze świętokrzyskiego – ma już dom.

Nasze adopcje w  maju – szczeniaki: Krzyś, Kubuś, Krysia, Mery, Nora, Nina, Smigol, a z dorosłych psów Snikers, Bono, Frania, Antoś, Bacha.

Największym problemem jest to, że coraz więcej przyjętych wcześniej psów okazało się bardzo wycofanych, a nawet dzikich. Nie chodzą na smyczy, nie nawiązują relacji z ludźmi, jedynie z innymi psami. Są i nie mają żadnych szans na adopcję.

Dlatego ogromnym sukcesem jest pierwszy spacer z Horacym. Ten przemiły, łagodny, przyjazny psiak bał się smyczy jak ognia. 2 tygodnie temu wyniosłam go na 1 spacer. Do tej pory był już na 3. Radość ogromna i szansa na adopcję dla ukochanego psiaka.

Dobrostan Fundacji to na dzień 31 maja:   94 psy, w tym 19 szczeniaków i 6 kotów. Przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych. Część szczeniaków jest w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji.

Potrzebujemy wsparcia karmą i środkami finasowymi. Mile widziane są zabawki i pluszaki dla naszych malutkich podopiecznych, które umilą im oczekiwanie na domki.

Zarejestrowaliśmy w marcu 11 spraw. Jak zwykle dotyczyły wsparcia zwierząt będących pod opieką wolontariuszy lub innych organizacji: karma, leki, leczenie, sterylizacje, profilaktyka.

Cały czas prowadzimy akcje sterylizacji w gminie Prazmów i w Wołominie. W ostatnim miesiącu zabiegom poddanych było 48 psów.

Nowi podopieczni:

Pozdrowienia z ds:

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.