Podsumowanie – luty 2021

W lutym przyjęliśmy 18 psów pod opiekę – to już 40 w tym roku. Wśród przyjętych podopiecznych jest 12 szczeniaków.

Pysia – zabrana ze schroniska – wolontariuszka dała jej dt, a może da dom…

Lidka – ze schroniska, przyjęta na prośbę wolontariuszy, okazała się wspaniałą suczką – czeka na dom.

Sabrina i Sebek – dwa szczeniaki, dzięki zgłoszeniu wolontariuszy pożegnały się ze schroniskiem, przyjechały do domów tymczasowych i już mają domy stałe.

Alusia – zgłoszona została przez schronisko, gdyż źle je znosiła i miała tam marne szanse na adopcję. Przebywa w hoteliku pod Warszawą i czeka na dom.

Sobota – zamarzała na pryzmie śniegu, przyjechała do kliniki w stanie bardzo ciężkim, okazała się chora i wymagałjąca szeregu badań oraz zabiegów chirurgicznych – obecnie w domu tymczasowym w Warszawie, czeka na kolejną operację. Czuje się świetnie i jest idealnym psem.

Mery – przybyła do kliniki po wypadku, właścicieli nie było stać na leczenie, rozważali eutanazję, zrzekli się jej – ma już nowy dom.

Łatka – przywieziona przez właścicieli po wypadku (połamana miednica, noga) do uśpienia, dzięki zrzeczeniu jest pod opieką Fundacji i dochodzi do zdrowia.

Hipster – zwrot z adopcji. Adoptowany jako trzymiesięczny szczeniak, zaczął sprawiać poważne problemy wychowawcze, właściciele zwrócili go do Fundacji.

Tula – sunia wiodła życie łańcuchowe, ale dzięki wolontariuszom może już o łańcuchu zapomnieć, przebywa w hoteliku i czeka na dom. Urocza mała.

Aria, Alis, Ami – uratowaliśmy trzy szczeniaczki ze straszliwego, wiejskiego kojca, ale niestety zachorowały i musiały trafić do szpitala – są już na dobrej drodze do wyzdrowienia.

Salsa i Czacza – dwa trzymiesięczne szczeniaki, cudowne suczki, przyjechały do nas ze schroniska aby otrzymać szansę na lepsze życie. Przebywają w domu tymczasowym w Warszawie

Lila i Milka – trzymiesięczne szczeniaki ze schroniska – otrzymały w domu tymczasowym godne warunki w oczekiwaniu na lepsze życie – Lila ma już dom, Milka walczy w szpitalu z chorobą, ale  ma się ona ku końcowi.

Dora – lata w schronisku odcisnęły piętno na jej kondycji i wyglądzie, zatem nie mogliśmy odmówić przyjęcia po przeczytaniu wiadomości i obejrzeniu zdjęcia suni. Obecnie w hoteliku zmieniła się nie do poznania i trudno uwierzyć, że ma za sobą tak tragiczna przeszłość.

Zeus – dwumiesięczny szczeniak zachorował na groźną dla szczeniąt chorobę – parwowirozę. W stanie krytycznym przyniesiono go do lecznicy z sugestią uśpienia… Właściciel zrzekł się malucha i dziś piesek przeprowadził się do domu tymczasowego i ma się bardzo dobrze.

A teraz o kotach, które głównie sterylizujemy i szczepimy. Czasami zdarza się, że jednak przyjmujemy do domu tymczasowego aby poszukać domu stałego – tak jest w przypadku kotów rokujących na socjalizację.

W lutym zakończyliśmy akcję wyłapywania kotów z posesji zmarłego właściciela w Ustanowie. W styczniu wysterylizowaliśmy 2 kotki matki i 1 kociaka Oczko, którego przygarnęliśmy do domu tymczasowego i znaleźliśmy mu super domek. W lutym zostały odłowione na klatkę łapkę 3 kolejne kociaki w wieku ok. 8-9 miesięcy. Po pobycie w klinice i sterylizacji zostały zabrane do domu tymczasowego w Fundacji. Śliczny kocurek Prezes i 2 kociczki  Bejbi i Balbina, niestety są wciąż bardzo nieufne. Chociaż na razie niezbyt dobrze rokują to nie możemy ich wypuścić, gdyż nie są mile widziane w ich dotychczasowym miejscu… Mamy nadzieję na socjalizację.

Zarejestrowaliśmy w lutym 6 kolejnych spraw dotyczących wsparcia karmą, leczeniem i promocją zwierząt pod opieką prywatnych osób i innych organizacji.

W lutym, mieliśmy poważne choroby naszych podopiecznych, a leczenie pochłonęło bardzo dużo środków: Romeo dostał zapalenia płuc i długo pozostał w szpitalu. Do szpitala trafiły też szczeniaki, które „złapały” parwowirozę: Milka, Aria, Ami i Alis, Zeus, a  Mery i Łatka leczone po złamaniach.

Mamy nadzieję na powrót naszych pupili do pełnego zdrowia, a Was prosimy o wsparcie. Niestety leczenie zwierząt generuje niesamowite koszty, o czym każdy kto ma czworonożnego pupila dobrze wie.

W LUTYM KONTYNUOWALIŚMY AKCJE STERYLIZACJI – 55 CZIPÓW I 66 STERYLIZACJI. ŁĄCZNIE OD POCZĄTKU AKCJI ZACZIPOWALIŚMY W JEJ RAMACH 2797 ZWIERZĄT ORAZ WYSTERYLIZOWALIŚMY ICH 1937.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.