Podsumowanie – kwiecień 2023

W kwietniu dołączył do nas piesek Pirat oraz 4 szczeniaki spod Baranowa. Pirat przebywa w płatnym domu tymczasowym w Piasecznie, a szczeniaki w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji.

Od początku roku przyjęliśmy 36 psów, 22 oddaliśmy do adopcji, suczka Iskierka przebywa w domu tymczasowym.

Do adopcji w kwietniu pojechały suczka Pepa, a także szczeniak Cash – adoptowany z domu tymczasowego.

Tu się należą wielkie podziękowania dla wolontariuszki Gosi i właścicielki hoteliku w Stefanowie Izy. To One zajmują się adopcjami piesków przebywających w Stefanowie i Piasecznie poświęcając na to dużo wysiłku i prywatnego czasu. Dziękuję Julce, pracownicy kliniki DobryWet, za dom tymczasowy dla Iskierki. Serdeczne podziękowania dla Marysi, która oferowała dom tymczasowy dla Casha od 27.01 do chwili adopcji, którą poprowadziła.

Dobrostan Fundacji na dzień 30 kwietnia to 76  psów, w tym 4 szczeniaki i 5 podrostków (9-12 miesięcy) oraz  5  kotów. Zwierzęta przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych.

Cały czas trwają akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie. W akcjach zaczipowano  34 zwierzaki, a wysterylizowano 70.  Oprócz tego odbyły się sterylizacje w ramach spraw oraz rutynowo dla zwierząt fundacyjnych. Sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością. Są korzystne dla zdrowia zwierząt i ich psychiki.
Niestety musimy ograniczyć skalę tej, tak ważnej działalności, z uwagi na kurczące się fundusze.

Zarejestrowaliśmy w sierpniu 8 spraw, w ramach których m.in. wspieraliśmy koty działkowe w Bronisławowie, Szczakach, Włocławku, finansujemy badania chorej suczki z Ukrainy, kastrację psów zbieraczki ze wsi, operację ścięgna owczarka z Garwolina, leczenie kota Bogusia z Opola, a także zadeklarowaliśmy pomoc dla Figi i Barego z Wojtyszek.

Kontynuowaliśmy też sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach dotyczące głównie wspierania karmą zwierząt.

Ceny w klinikach i karmy wzrosły tak bardzo, że coraz trudniej związać koniec z końcem i musimy ograniczać działalność.

Jak zwykle prosimy o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam. Gdy ludziom jest gorzej, zwierzęta cierpią.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

Bez Was nie damy rady.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.