PODSUMOWANIE KWIECIEŃ 2022 r.

W kwietniu 2022 r. dołączyło do nas 16 psów :

  1. Cztery szczeniaki z mazurskiej wsi: Nora, Nina, Nando, Nikoś – mają już domy.
  2. Aga z Radoszyc – wyrzucona przy lesie, już bezpieczna w hoteliku
  3. Antos z Radoszyc – znaleziony w rowie przy drodze – bezpieczny w hoteliku
  4. Szymuś z Radoszyc – dołączył do transportu Antosia i Agi – odłowiony przy drodze w ostatniej chwili – bezpieczny w hoteliku
  5. Snikers – znaleziony po wypadku i przyprowadzony do kliniki przez znalazców. Wymaga rehabilitacji z uwagi na przykurcze po starym złamaniu. Przebywa w dt, ale szykuje się adopcja.
  6. Barbi i 4 szczeniaki – przyjechały przywiezione przez wolontariusza, który znalazł sunię i maluchy w polu. Wciąż maluchy wymagają karmienia i opieki mamy. Przebywają w hoteliku.
  7. Bruno – zabrany ze schroniska, gdzie nie miał szans na adopcję. Przyjazny, ale boi się nowych ludzi. Przebywa w hoteliku, gdzie robi duże postępy w socjalizacji z psami i ludźmi.
  8. Neptun – przyjechał z przechowalni, skąd miał pojechać do schroniska. Po krótkim pobycie w hoteliku ma już dom.
  9. Miki – pies po zmarłym z Krępy. Jego właściciel zmarł i psiakiem nie miał się kto zająć. Wymaga badań i kastracji. Przebywa w hoteliku.

Nasze adopcje w  kwietniu: Dom znalazł Zeus – pozostał w domu tymczasowym. Nowych opiekunów mają też szczeniaczki: Ajsza, Asan, Agar, Arka, Herkules. Frania pojechała szczęśliwa do nowego domu, ale… wróciła. Jej nowa pani przypomniała sobie, że czeka ją operacja kolana…

Dobrostan Fundacji to na dzień 30 kwietnia:  86 psów, w tym 15 szczeniaków i  5 kotów, w tym 3 przecudne kociaki. Przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych. Część szczeniaków jest w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji.

Na leczenie i profilaktykę psów wydaliśmy w kwietniu ponad 30 000 zł.

Od początku roku przyjęliśmy 60 psów, w tym 34 szczeniaki. 18 z nich zostało oddane do adopcji.

Na początku maja przyjedzie 8 nowych maluchów. Codziennie otrzymujemy zgłoszenia, ale niestety nie jesteśmy w stanie wszystkim pomóc.

Potrzebujemy Waszego wsparcia. Mile widziane są zabawki i pluszaki dla naszych malutkich podopiecznych, które umilą im oczekiwanie na domki.

Zarejestrowaliśmy w marcu 11 spraw. Dotyczyły wsparcia zwierząt będących pod opieką osób fizycznych, które je uratowały: karma, leki, leczenie.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.