PODSUMOWANIE GRUDZIEŃ 2021

Grudzień 2021 był miesiącem dobrych i smutnych wydarzeń. Nasza Klementynka od 7 maluchów dwa razy uciekała z hoteliku. Dwa razy udało się ją odnaleźć – to potęga czipów. Z powodu petard, uciekła też malutka Mira, oddana do adopcji w lipcu jako dwumiesięczny szczeniak. Po 3 dniach została odnaleziona cała, choć głodna i przerażona. Otrzymała pomoc medyczną i mamy nadzieję, że już nigdy taka przygoda ją nie spotka.

W grudniu 2021 r. przyjęliśmy 13 psów, w tym 7 szczeniaków i ich mamę. Szczeniaki przebywają w domu tymczasowym w Fundacji, a mama w hoteliku w Stefanowie.

161/2021 – znaleziona suczka w Krupiej Wólce wróciła do właścicieli dzięki czipowi.

162/2021 – Snap,  wolontariuszka napisała: „dziś podrzucono ludziom w gminie Dobre takie maleństwo. Na kilka dni ma schronienie u tych Państwa ale zostać nie może . Nie chce żeby trafił do zimnego boksu. „

163/2021 – Radek z Radoszyc, porzucony na przystanku przy bardzo ruchliwej trasie, na której ciągle giną pod kolami tirów, zgłoszony przez wolontariuszy, jest już z nami. Bezpieczny, przemiły, szukamy domu.

164/2021 – Merdek przyjechał z Radkiem. Został podrzucony na posesję przy lesie, na prośbę wolontariuszy przyjęliśmy go. Razem z Radkiem przebywają w domu tymczasowym w Piasecznie. Są przemiłe, kochane, śliczne i młode. Szukają domów.

165-172/2021 – mama Klementynka i jej 7 cudnych maluchów. Napisali: „😕w przechowalni buda i paskudne warunki a przecież zima…”. Klementynka w domowym hoteliku, a maluchy w siedzibie Fundacji.

173/2021 – Leks, oddany do adopcji przez wolontariuszy ratujących zwierzęta, wrócił – został porzucony i trafił z kanapy do zimnej budy w przechowalni. Przyjęliśmy go. Przebywa w domu tymczasowym w Warszawie. Jest lękliwym pieskiem, ale robi postępy pod czułą opieką wspaniałych tymczasowych opiekunów i ich suczki.

Do adopcji pojechały: Benio, Igunia, Beza, Stefan, Bacha, Pati oraz szczeniaki: Salsa, Sabrina i Etna.

Sprawy: zarejestrowaliśmy 9 spraw. Były to: wsparcie karmą, leczeniem, sterylizacją.

Pozdrowienia cieszą nas zawsze ogromnie. Tym razem radość sprawiły nam: Ferdek, Kuba, Gonzo, Czara/Tika, Sabrina, Samba, Yeti i Yeniffer.

Pożegnaliśmy Sobotę, suczkę znalezioną umierającą w pryzmie śniegu 4 lutego 2021 r. Walczyliśmy o jej życie przez 10 miesięcy, które spędziła w domu tymczasowym, prawdziwym domu, czułym, pełnym troski i zaangażowania. Dziękujemy Pani Gosi i jej Rodzinie. Mamy nadzieję, że Sobota biega po zielonych łąkach za Tęczowym Mostem. Będziemy ją pamiętać. Była dzielna i wspaniała.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.