PODSUMOWANIE CZERWIEC

Okres wakacyjny to radość dla ludzi, ale nie koniecznie dla zwierząt. Mnóstwo wyrzucanych psów, rodzące na polach i w lasach suki, szczeniaki przychodzące na świat bez ograniczeń…

W czerwcu dołączyło do nas  17 psów :

  1. Kuleczka – tygodniowa suczka pozostawiona na przystanku autobusowym.
  2. Panczo i Ponczo – uratowane od schroniska
  3. Tasza i 9 szczeniaków z mazurskiej wsi
  4. Fifi – malutka chihuahua, znaleziona w tragicznym stanie w Krakowie – porzucona po śmierci właściciela
  5. Jula, trzy szczeniaki z gminnego kojca – uratowane przed mazurskim schroniskiem

Nasze adopcje w  czerwcu – szczeniaki: Smigol, Tessa, Klementynka, Wera, Wiola, Wala.

Ze smutkiem informujemy, że odszedł od nas Wafelek (nowotwór) i Portos (wypadek). Może za Tęczowym Mostem będzie im lepiej, gdyż ziemski los nie potraktował ich łaskawie.

Nauczyliśmy chodzenia na smyczy Horacego i Afrę, wciąż uczy się Pikkolo.

Niestety nasze dzikusy nie robią postępów. To przykre dla nich, dla nas i dla tych, dla których nie ma miejsca. Najgorzej rokuje 9 psów, kolejne wymagają dużo pracy i być może leków. W naszych hotelikach są też pieski stare,  kalekie i chore, które będą z nami prawdopodobnie do końca ich dni. Leczenie i opieka nad nimi pochłania dużo środków. Potrzebne są pampersy, pieluchy i środki na leki i leczenie.

Dobrostan Fundacji to na dzień 30 czerwca:  97 psów, w tym 25 szczeniaków i 6 kotów. Przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych. Część szczeniaków jest w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji.

Dla szczeniaków są potrzebne domy tymczasowe oraz wszystko niezbędne do ich opieki: podkłady, kocyki, gryzaki, zabawki.

Akcje sterylizacji w Prażmowie i Wołominie będziemy kontynuować do czasu, gdy nie pozwolą na to środki finansowe, a są coraz skromniejsze.

Zarejestrowaliśmy w marcu 7 spraw. Dotyczyły m.in. wsparcia leczenia kociąt, które rodzą się obecnie w całej Polsce i jak zwykle pomocy dla zwierząt będących pod opieką wolontariuszy lub innych organizacji: karma, leki, leczenie, sterylizacje, profilaktyka.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: plpolski deniemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.