Marzec 2023 r. – coraz trudniejsze czasy dla zwierząt.

W marcu dołączyły do nas:  Patka i Kama. Obie na prośbę wolontariuszy. Są obecnie socjalizowane i przygotowywane do adopcji. Przebywają w domu tymczasowym w Piasecznie.

Od początku roku przyjęliśmy 32 psy.
Ubiegły rok zakończyliśmy liczbą 167, w tym 96 szczeniaków. 124 psy znalazły domy stałe.

Do adopcji w marcu pojechały: Andrzejek, Szelma, niewidomy Morusek, Pipi i Frania, a także szczeniaki: Max, Shrek, Szczepan, Szejk i Max.

Dom tymczasowy znalazła w marcu Pati/Patrycja, ostatni szczeniak z miotu Pinezki, po tym, gdy jej mama Pinezka pojechała do domu stałego i zwolniła miejsce. Ostatniego dnia miesiąca Pati przeprowadziła się do domu stałego.

Niestety z domu tymczasowego do hoteliku wraca Fredi. To smutna wiadomość, gdyż zamieszka w hotelikowej klatce, a to duży szok po pobycie w domu z ogrodem, z rodziną. Pilnie szukamy dla niego domu tymczasowego lub stałego. To wspaniały, średniej wielkości, młodziutki psiak.

Dobrostan Fundacji na dzień 31 marca to:  81  psów, w tym 8 szczeniaków/podrostków i 5  kotów. Zwierzęta przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych.

Trwają akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie. W akcjach zaczipowano  88 zwierzaków, a wysterylizowano 138.  Oprócz tego odbyły się sterylizacje w ramach spraw oraz rutynowo dla zwierząt fundacyjnych. Sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością. Są korzystne dla zdrowia zwierząt i ich psychiki. Niestety musimy ograniczyć skalę tej, tak ważnej działalności, z uwagi na kurczące się fundusze.

Zarejestrowaliśmy w sierpniu 12 spraw. Ratowaliśmy koty po wypadkach komunikacyjnych, wsparliśmy 5 porzuconych ukraińskich kotów, wspieraliśmy operacje zwierząt właścicielskich gdy zabrakło funduszy na ratowanie, podarowaliśmy karmę dla uratowanych psów przebywających w domu tymczasowym na Podlasiu, a także pomagamy finansować sterylizacje psów z gminy Żelów, pod Łodzią.

Kontynuowaliśmy też sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach.

Ceny w klinikach i karmy wzrosły tak bardzo, że coraz trudniej związać koniec z końcem i musimy ograniczać działalność.

Jak zwykle prosimy o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

Bez Was nie damy rady.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.