MAJ 2024

 

MAJ 2024

W maju nie mieliśmy żadnej adopcji. Szykowały się domy dla Pestki i Brunka, jednak nic z tego nie wyszło…

https://www.olx.pl/d/oferta/pestka-sliczna-suczka-do-pokochania-CID103-IDYgn88.html?bs=olx_pro_listing

https://www.olx.pl/d/oferta/bruno-ma-niespelna-3-lata-i-trudne-chwile-za-soba-CID103-IDQvU42.html?bs=olx_pro_listing

W maju nie dołączył do nas żaden psiak, ale w kolejce do przyjęcia na czerwiec są aż 4. Wkrótce przyjadą.

Dobrostan Fundacji na dzień 31 maja 2024 to 59 psów oraz 4 koty. Psy przebywają w 3 płatnych hotelach i 4 domach tymczasowych, a koty w domu tymczasowym Fundacji.

Kontynuujemy akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie. Finansujemy sterylizacje zwierząt w ramach spraw na terenie całej Polski.

Zarejestrowaliśmy w kwietniu 10 spraw. Wśród wspomaganych zwierzaków było 4 koty (chore i po wypadku) oraz 6 psów (m.in. Deizy z guzem, szczeniak Czarny z babeszjozą, a także bezdomny Filip z Grójca z podejrzeniem babeszjozy).

Nasze 4 koty w domu tymczasowym to kaleka Xawery i 3 piękne kotki, wciąż półdzikie. Czekając na domy zapewniamy im godne i bezpieczne życie.

Ostatnio rozchorował nam się kaleki Xawery. Wymagał zabiegu usunięcia dużego kamienia z przewodu moczowego. Operacja udała się.
Xawery nie załatwia samodzielnie od 14 lat. Przyjechał do nas po wypadku jako trzymiesięczny kociak. Okazało się, że ma przestrzelony kręgosłup, w wyniku czego nie oddaje moczu samodzielnie. Na szczęście ten dzielny i niesamowicie mądry kot wyzdrowiał i znowu cieszy się życiem w swoim apartamencie na poddaszu, gdzie towarzyszą mu 3 półdzikie kotki: Tęczowa, Niebieska i Fioletowa.

Mamy w hotelikach dużo staruszków, psów kalekich i bardzo chorych. Wśród nich jest cudowny, ale wymagający pieluchy Hibis, chore: Ogonek, Reni, Gaja.

Niestety wielkim problemem dla nas są psy dzikie, niezwykle trudne do socjalizacji: Łapka, Saba z Jeziórka, Emma , Bora, Lusia, Emi, Dusia, Dasza, Dakota, Leon, Dosia, Łapka, Iwo, Kama, Pola, Szogun, Sisi, Gama. Dajemy im godne życie, ale brak adopcji powoduje, że nie możemy przyjmować kolejnych.

Dajemy też godne dożycie staruszkom: Flip, Pawełek, Grosz, Romek, Misia, Semir.

W maju pożegnaliśmy staruszka Rysia. Przyjechał do nas na dożycie z Warki. Żył jako bezdomny przez wiele lat dokarmiany przez mieszkańców, a gdy zestarzał się i wymagał opieki medycznej zamieszkał w hoteliku w Stefanowie. 2 lata dobrego życia, w domowym hoteliku, to tez coś. Niestety wszystko się kończy i jego czas też się skończył…

Jak zwykle prosimy Was o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Z niepokojem czekamy na wyniki zbiórki 1,5 procent. Od nich zależy zakres naszej działalności w kolejnym roku.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe.

Xawery powrócił z kliniki do domu tymczasowego. Jest aktywny, apetyt mu dopisuje, szczęśliwy.

Szczeniak Czarny, Deizy z guzem i Filip z Grójca już zdrowe – życzymy im wszystkiego dobrego !

Hibis to przeuroczy i piękny psiak. Niestety wypadek sprawił, że do końca życia musi chodzić z pieluchą. Nie ma szans na adopcję, ale dostał od nas szansę na godne życie w domowym hoteliku.

Nasze ukochane staruszki wiodą spokojne, bezpieczne, syte życie w hotelikach. Dużo przeszły w swoich życiach.

Sen z oczu spędzają nam dzikusy, co z nimi? Słabo się socjalizują i nie nadają się do adopcji. Oto niektóre z nich.

 

Pożegnaliśmy Ryszarda z Warki. Daliśmy mu 2 lata godnego życia w domowym hoteliku. Aż tyle, czy tylko tyle. Niestety w maju odszedł za Tęczowy Most. Niech Ci tam będzie dobrze Rysiu – do zobaczenia !

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.