Luty przyniósł smutki i radości, ale jego końcówka to przede wszystkim tragedia Ukrainy, cierpienie ludzi i zwierząt… Oby jak najszybciej nastał pokój.

W lutym 2022 r. dołączyła do nas Figa z Podlasia. Ponieważ była po wypadku pojechała prosto do kliniki. Zdiagnozowano: uraz miednicy, złamanie kości kulszowej, oderwany ogon, niedoczynność tarczycy oraz zwyrodnienie zastawki mitralnej. Po pobycie w lecznicy, badaniach krwi, moczu, rtg, konsultacji kardiologicznej, Figa przeprowadziła się do domowego hoteliku. Otrzymała leki przeciwbólowe i kardiologiczne, a także zalecenia obserwacji stanu zdrowia. Mamy nadzieję, że pod dobrą opieką sunia poczuje się lepiej i odzyska radość życia.

Nasze adopcje w lutym to: Max, Klementynka, Kalina, Kate, Kora, Karmelka, Karmen, Dakota vel Pila. Pozdrawiają !

Otaczamy troską i leczymy naszych podopiecznych. Zapewniamy leki i profilaktykę. Mamy pod opieką dużo seniorów – od leków zależy ich jakość i długość życia.

Dobrostan Fundacji to na dzień 28 lutego 76 psów i 6 kotów.

Na domy czekają nasze szczeniaki: Gwiazdorek, Koniczynka, Serduszko, Afrodyta, Atena, Herkules, Salem, Smigol, Karol i Snap. Karol to synek Klementyki.  Klementynka i 6 jego siostrzyczek już w nowych domach. On jest kopią swojej mamy. Tak samo cudny, tak samo słodki, tak samo mądry.

Zarejestrowaliśmy w lutym 11 spraw.

Bary miał operację kastracji i zachyłków – czuje się coraz lepiej.

Cleo i Zosia – dwie kotki z Chocieborza po śmierci właściciela – zapewniliśmy im wsparcie leczenia i utrzymania. Przebywały w domu tymczasowym. Obie kotki mają już domy.

Staś i Jane to dwa koty po zmarłej właścicielce. Wolontariusze znaleźli im dom tymczasowy, a my zapewniamy finansowanie leczenia i utrzymania.

Pozostałe sprawy dotyczyły transportu bezdomnych zwierząt, sterylizacji, leczenia, a także kremacji zwierząt. Kontynuowaliśmy sprawy z poprzednich miesięcy i lat.

Wciąż prowadzimy akcje sterylizacji w Prażmowie i Wołominie, ale obawiamy się o ich przyszłość w świetle obecnych zmian podatkowych.

Wspieramy psy i koty z Ukrainy.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.