Luty 2023

W lutym dołączyły do nas: Mora (zwrot z adopcji po 5 latach z powodu lęku separacyjnego) oraz Iskierka i Leosia/Trusia, którym groziło jedno z najgorszych schronisk w Polsce. Przyjęte na prośbę wolontariuszy. Wszystkie trzy sunie przeszły przez lecznicę, gdzie otrzymały podstawowe badania. Iskierka została wysterylizowana i wdrożono leczenie na problemy skórne. Dzięki pracownicy lecznicy, Iskierka pojechała do domu tymczasowego, gdzie będzie miała szansę na socjalizację. Leosia przeprowadziła się do hoteliku i otrzymała imię Trusia z uwagi na nieśmiałość. Też ma problemy ze skórą i jest bardzo wycofana.

Do adopcji w lutym pojechał: Jodie, Jogi oraz Puszek, a także szczeniaki: Grześ, Szrek, Miss, Molly.

Dom tymczasowy znalazły: Pozycja/Pati, Iskierka i Cash/Kesz.

Dobrostan Fundacji to na dzień 28 lutego to: 85  psów, w tym 6  szczeniaków i 5  kotów. Dorosłe psy przebywają w płatnych hotelach i domach tymczasowych, a szczeniaki w domu tymczasowym w siedzibie Fundacji.

Trwają akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie. W akcjach zaczipowano  78 zwierzaków, a wysterylizowano 103.  Oprócz tego odbyły się sterylizacje w ramach spraw oraz rutynowo dla zwierząt fundacyjnych. Sterylizacje są podstawowym narzędziem walki z bezdomnością. Są korzystne dla zdrowia zwierząt i ich psychiki.

Zarejestrowaliśmy w sierpniu 9 spraw. 2 z nich zakończyły się przyjęciem zwierząt pod opiekę: Iskierka, Leosia. Między innymi sfinansowaliśmy kastrację 3 piesków, wsparliśmy leczenie kota Bravo po wypadku, kastrację kotów z działek w Krępie oraz leczenie kota z przechowalni, gdzie groziła mu eutanazja. Wsparliśmy też diagnostykę suczki Wery, której starsi właściciele znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej oraz sanację staruszka Smyka, pod opieką wolontariuszki.

Kontynuowaliśmy też sprawy zarejestrowane w poprzednich miesiącach i latach.

Ceny w klinikach i karmy wzrosły tak bardzo, że coraz trudniej związać koniec z końcem.

Jak zwykle prosimy o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe  dla szczeniaków i dorosłych psiaków, gdyż hoteliki są przepełnione, abyśmy mogli pomagać następnym zwierzętom w potrzebie.

Bez Was nie damy rady.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.