Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym się dużo działo.

W kwietniu przyjęliśmy 11 psiaków pod opiekę, w tym 7 szczeniaków oraz 5 kotów. Podjęliśmy 7 spraw, w których leczyliśmy, wspieraliśmy w zakresie leków i karmy zwierzaki ratowane przez prywatne osoby.

Walczyliśmy o życie 5 kociaków znalezionych w na Okęciu w śmieciach, leczyliśmy suczkę Sobotę, Sabinkę, Figielka/Znajdka, Hubercika.

 1. Szczeniaki z Lelis: Feta i Pestka. Przyjęliśmy, gdyż znalazły domy tymczasowe w Opolu. Pestka ma już dom.
 2. Linda przyjechała do nas ze schroniska i przebywa w hoteliku w Piasecznie.
 3. Czipowi się nie udało. Spędził 6 lat w schronisku. Jego oczy prosiły o pomoc, która w końcu przyszła, ale za późno. Owrzodzenie jelit na skutek długotrwałego stanu zapalnego, zapalenie trzustki, postępująca anemia, wycieńczenie… Pomimo wysiłków lekarzy w klinice, zmarł…
 4. Leyla została znaleziona niedaleko Wysokiego Maz. otrzymała dom tymczasowy w Białymstoku. Inaczej trafiłaby do schroniska o nienajlepszej reputacji. Wygląda na to, że ma już dom stały. Trzymamy kciuki.
 5. Margerita otrzymała pomoc na czas. Po pobycie w klinice, gdzie leczono chorobę odkleszczową od wczoraj przebywa w domu tymczasowym w Ursusie razem z 2 kotami 2 psami.
 6. Trzy maluchy ze schroniska (Nora i Nelson) zamieszkały w domach tymczasowych: Nora i Nelson w Ustanowie, a Ziggy na Pradze. Nora ma już dom, a Nelson i Ziggy wciąż czekaja.
 7. Mella to półroczny też szczeniak, któremu dopisało szczęście. Znaleziono ją, gdy szykowano transport dla Nory, Nelsona i Ziggy. Zabrała się z nimi i przebywała w domu tymczasowym w Ustanowie u Ani razem z Norą i Nelsonem. Jest już w domu stałym.
 8. Lolek terierek – uratowany przed schroniskiem dzięki wolontariuszce Joannie – przyjechał 29.04 do hoteliku. Cudowny, przyjazny, śliczny. Jest już odrobaczony, czeka go kastracja i szczepienia. Czeka na dom.
 9. 5 kociaków wyrzuconych do śmieci, które zostały uratowane dzięki pracownikom firmy sprzątającej i mieszkańcom bloku. Po usłyszeniu płaczu maluchów kierowca śmieciarki zlokalizował je i odwiózł z powrotem skąd zabrał, a tam zainteresował się mieszkaniec bloku i zadzwonił do nas. Po uzgodnieniach zawiózł je do kliniki.
 10. Przyjechał do nas też Gucio, starszy, niewidomy pies, aby dać mu dać szansę na godne życie nie za schroniskowymi kratami. Jest pod hotelowa opieką Izy i lekarzy..
 11. Otrzymaliśmy tez zgłoszenie z lubelszczyzny od wolontariuszki Ewy o suczce i 5 szczeniakach. Jeszcze niewidzące, wymagały domu tymczasowego na czas odchowania. Mają taki w Ustanowie, u Ani. To prawdziwe cuda. Rosną zdrowo i bezpiecznie. Mama Malaga wycofana, ale mamy nadzieję, że się oswoi.

Niestety były też choroby. Bardzo chora jest wciąż Sobota, cudowna starsza sunia, przyjęta w fatalnym stanie zdrowia, prawie zamarznięta, gdyż wtedy panował mróz. Przebywa we wspaniałym domu tymczasowym na warszawskim Ursynowie, ale wymaga specjalistycznego leczenia jej choroby nowotworowej.

Zabrany pod opiekę Znajdek/Figiel trafił do lecznicy po wypadku. Ma połamana miednicę i złamaną nogę, ale nie to okazało się najgorsze. Jest bardzo chory. Już przeprowadził się do hoteliku, gdzie kontynuowane jest leczenie pod kontrolą lekarzy.

Wypadkowi uległa  nasza dzikuska Sabinka, sunia z padaczką – jedna z 5 dzikusów, które trafiły do nas na socjalizację ze schroniska. Skaleczyła się w kojcu, w hoteliku, tak naprawdę nie wiadomo o co i jak. Jest bardzo energetyczna i musiała o coś zahaczyć łapką. Sunia wymagała założenia szwów i antybiotykoterapii. Jest już z powrotem w hoteliku.

W zakresie spraw ratowaliśmy  Hubercika ze schroniska z chorymi oczkami. Przemiły, ale bardzo schorowany staruszek już przeprowadził się do hoteliku i jest czeka go długie leczenie.

Wspieramy 3 koty po wypadkach (2 z Prudnika i 1 z Uwielin) oraz suczkę, której Pani, starsza kobieta, jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Niestety dramatów nie brakuje. Otrzymaliśmy złe wieści o naszych niewidomych podopiecznych wydanych do adopcji. Kuba i Fernando wrócą do nas niebawem. Szukamy dla nich domów.

 

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Kup cegiełkę na posiłek dla bezdomnego psa!

KLIKNIJ

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.