KWIECIEŃ 2024 W FUNDACJI

KWIECIEŃ 2024

W kwietniu do adopcji pojechały Leosia vel Trusia, Patka oraz Tytus, duży, kochany psiak. Niestety duże psy, pomimo dobrych charakterów, urody i młodego wieku rzadko są adoptowane.

W kwietniu dołączył do nas czternastoletni Pawełek ze schroniska, Amber z Kołobrzegu i Farcik z Mazur –  spodziewamy się kilku „stojących w kolejce”.

Dobrostan Fundacji na dzień 30 kwietnia 2024 to 61 psy oraz 4 koty. Psy przebywają w 3 płatnych hotelach i 4 domach tymczasowych, a koty w domu tymczasowym Fundacji.

Kontynuujemy akcje sterylizacji i czipowania w Prażmowie, Bogatkach i Wołominie. Szczególnie dla kotów, w okresie wiosennym te działania są dla nas priorytetowe.

Zarejestrowaliśmy w kwietniu 14 spraw. Wśród wspomaganych psiaków jest Ursus, owczarek podhalański zabrany przez wolontariuszkę od właściciela, który go nie chciał leczyć ani mieć. Przebywał w bardzo złych warunkach i nieleczony cierpiał z powodu choroby oka. Już jest dobrze.

Wśród spraw mamy m.in. wspierane pieski przebywające w domu tymczasowym u Pani Ewy z Piaseczna. Ratuje je na własną rękę, ale nie stać jej na leczenie, czasami skomplikowane i drogie. Wśród nich są: Hugo, Denis, Frytka Punto, Pesia, Oskar, Cząber i do niedawna Imbir, który w tym miesiącu pojechał do adopcji.

Dziękujemy wspaniałej, empatycznej, wykonującej ogromną pracę dla skrzywdzonych bezdomniaków Pani Ewie. Bez wolontariuszki Gosi i Pani Ani nie dałaby rady. Gosia stworzyła grupę wolontariuszy wyprowadzających psy na spacery (to jeden z najważniejszych elementów socjalizacji), zauważa najmniejsze oznaki choroby, wozi do lekarzy, prowadzi procesy adopcyjne. Ania socjalizuje, karmi, dopieszcza i kocha je wszystkie co dla nich jest ogromnie ważne. Wielki szacunek dla nich. Dziękujemy !!!

Prawie roczne już Gonzo i Gambi robią postępy. Gambi w domu tymczasowym u Ani, której serdecznie dziękujemy, a Gonzo w domu tymczasowym Fundacji. Coraz lepiej chodzą na smyczy i uczą się dobrego kontaktu z ludźmi, chociaż idzie to ciężko… Zaprzyjaźniają się z opiekunkami, ale już gorzej z pozostałymi członkami rodziny. Kontakt z obcymi to dramat… Są szczęśliwe i cieszymy się z ich najdrobniejszych postępów, ale martwimy o przyszłość.

Nasze 4 koty w domu tymczasowym Fundacji są trudne do adopcji. To kaleka Xawery i 3 piękne kotki, wciąż półdzikie. Czekając na domy zapewniamy im godne i bezpieczne życie.

Mamy w hotelikach dużo staruszków, psów kalekich i bardzo chorych. Gaja jest jedną z nich. Gdy chodzenie zaczęło sprawiać jej wielkie problemy, wolontariusze kupili wózek. Obserwowanie jej radości ze spacerów na wózku to prawdziwa uczta dla duszy.

https://www.facebook.com/share/r/vsfhosTeb2T7WwmS/

Niestety kot Xawery ma coraz większe problemy z oddawaniem moczu, a właściwie z wyciskaniem, gdyż sam się nie załatwia samodzielnie od 14 lat. Przyjechał do nas po wypadku jako trzymiesięczny kociak. Okazało się, że ma przestrzelony kręgosłup i uszkodzony nerw odpowiadający za oddawanie moczu. To mądry, wspaniały kot.

Jak zwykle prosimy Was o wsparcie – możemy pomagać tylko dzięki Wam.

Z niepokojem czekamy na wyniki zbiórki 1,5 procent. Od nich zależy zakres naszej działalności w kolejnym roku.

Prosimy też o domy stałe i tymczasowe.

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.