Kita

Imię: Kita
Numer: 4k/2010
Płeć: kotka
Wiek: młody
Rasa: Kot Europejski
Przeznaczenie: do mieszkania w bloku
Status: adoptowane


Adoptuj – zadzwoń 503 069 502 lub napisz fundacja@przytulpsa.plKita została w dt u Natalii na stałe. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!!!
Kita przez niecały rok była dokarmiana przez licealistkę Martę z Grójca w ogródku, do którego się przybłąkała. Przemiła, dająca się głaskać i brać na ręce trikolorka. I chociaż ma dopiero dwa lata, to zdążyła już powić na świat potomstwo, które prawdopodobnie nie przeżyło zimy.Kita została sama. Niestety w niewyjaśnionych okolicznościach Kita straciła nie tylko potomstwo, ale także oko. Co się wydarzyło możemy tylko zgadywać… Dzięki zaangażowaniu rodziny w sprawę Kity, udało się ją przetransportować do Warszawy, została przebadana w klinice, gdzie wykonano i ustalono co poniżej:

– kicia ma około 2 lata, jest urocza, przyjazna, lgnie do ludzi,
– wykonano badanie morfologiczne, odrobaczono, podano lek na świerzb i inne pasożyty występujące na skórze,
– usg nic niepokojącego nie wykazało,
– brak oka lewego z zapaleniem o charakterze surowiczo-ropnym w okolicy kąta zewnętrznego oczodołu. Podwinięcie powieki górnej z drażnieniem włosami okolicy spojówki,
– sugeruje się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego oka razem z zabiegiem sterylizacji kotki,
– w okolicy małżowinowej ucha cechy zapalenia woszczynowego (przez trzy tygodnie podawać lek dwa razy dziennie),
– test: FeLV (kocia białaczka) i FIV – wynik negatywny.

Kita przez tydzień przebywała w domu. Okazało się, że jest kotem udomowionym, załatwia się do kuwety, śpi na psim posłaniu, spokojnie znosi podróże samochodem i wszystkich kocha tak, jakby znała od urodzenia. Jest kotem, który powinien zamieszkać z innym kotem/kotami ponieważ lubi się bawić – nocami zamęczała swoich śpiących opiekunów skacząc po nich, łapiąc za nosy i moszcząc sobie posłanko w ich włosach. Dlatego też koci towarzysze są bardzo wskazani i pożądani. Niestety stan oka Kity wymaga zoperowania (sączy się z niego ropa z krwią) dlatego też bardzo prosimy wszystkich Państwa o wsparcie nas finansowe, abyśmy mogli kicię poddać niezbędnemu zabiegowi. Niestety nie dysponujemy w tej chwili żadnymi środkami finansowymi i do czasu dokonania zabiegu kicia będzie się trochę męczyć. Bardzo prosimy o wsparcie. Aktualnie Kita przebywa w domu tymczasowym naszej Fundacji, ale już teraz ogłaszamy, że poszukuje nowego, wspaniałego domu stałego!

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.

//----------------------------------------- // Szablon zawartości: Podstrona kota - koniec //-----------------------------------------