Fundacja na rzecz zwierząt “Przytul Psa” rodziła się przez wiele lat. Najpierw żyła tylko w marzeniach i planach zanim przyszedł TEN moment.

Cała moja historia pomocy zwierzętom i związku z Paluchem sięga roku 1999, gdy po raz pierwszy przyszłam do Schroniska w wigilię Bożego Narodzenia.

Robiąc ostatnie świąteczne zakupy, razem z moją córką, pomyślałyśmy o zwierzętach ze Schroniska. Z trudem trafiłyśmy na Paluch w śnieżny, mroźny, zimowy dzień. Wtedy dowiedziałam się, że można pomagać nie tylko przynosząc dary, ale również inaczej – poprzez spacery z psami. Początki były trudne. Schronisko dla bezdomnych zwierząt to przecież smutne miejsce, miejsce przesycone krzywdą i cierpieniem zwierząt, ich rozpaczliwą tęsknotą za wolnością i prawdziwym domem.

Przez wiele lat przezwyciężałam stres oraz własną słabość w starciu z tym ogromem nieszczęść i przychodziłam tu w każdy weekend. Dlatego tak mi przykro, gdy ktoś mówi, że nie może zostać wolontariuszem ponieważ jest “zbyt wrażliwy”…

Moja pomoc zwierzętom z Palucha powoli ewoluowała począwszy od samych spacerów, przez dokarmianie (razem z moją mamą woziłyśmy ogromne gary z gotowanym jedzeniem), walkę o poprawę ich bytu w schronisku, aż do aktywnego poszukiwania domów dla zwierząt – temu posłużyła założona i prowadzona przeze mnie od 2005 roku strona internetowa www.psy.warszawa.pl , którą wykonał mój syn.

Na początku roku 2008, gdy wokół mnie zgromadziło się wielu wspaniałych wolontariuszy podjęłam ostateczną decyzję o powołaniu Fundacji.
I tak 11 grudnia 2008 roku, po kilkumiesięcznych zabiegach, nastąpił ten wymarzony moment – wpis naszej Fundacji do Krajowego Rejestru Sądowego.

Nazwę Fundacji podpowiedziała mi koleżanka z pracy, logo wymyślił mój syn, do Zarządu i Rady Fundacji weszli wspaniali ludzie, z którymi można zdziałać wiele dobrego.

Teraz pozostaje już tylko praca dla tych bezbronnych istot, które tak bardzo kochamy, a które są tak bardzo krzywdzone i spychane na margines przez ludzi… W naszej pracy będziemy starać się jak najlepiej wykorzystywać swoje wieloletnie doświadczenie – będziemy pomagać zwierzętom na ile siły i środki nam pozwolą.

Potrzebujemy darczyńców, sponsorów, wolontariuszy, współpracowników… Bądźcie z nami. Razem zrobimy więcej.

Elżbieta Lipińska
Założyciel, Fundator, Przewodniczący
Fundacji na rzecz zwierząt “Przytul Psa”

 

 

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)