Przykład Fili pokazuje jak to przypadki decydują o życiu zwierząt.

Fila trafiła na Paluch jako  młoda sunia, przyjazna, przemiła, ale nikt jej nie chciał. Stała przy budzie, przy głównej ścieżce prowadzącej wzdłuż pawilonów. Miała to szczęście, że dobrze widoczna chodziła na spacery z  wolontariuszami. Podobała się, ale być może dlatego, że bardzo ciągnęła na spacerach nikt się nią nie zainteresował poważnie.

Ale przyszedł w końcu ten dzień, w którym, ku uciesze jej wolontariuszy, opuściła schronisko. Miała dobry dom, z ogrodem i kochającą panią – niedaleko Piaseczna.

Szczęście trwało 4 lata. Pewnego dnia zadzwoniła Ela. Była właśnie w schronisku, gdy przyprowadzono Filę… Zadzwoniła do mnie, bardzo się zmartwiłyśmy i postanowiłyśmy ją zabrać z tego miejsca, które nie jest ani odpowiednim, ani bezpiecznym, ani przyjaznym miejscem dla psa.

Postanowiłyśmy ją zabrać ale… jak zwykle przepełnienie. Musiała poczekać.

I nagle telefon od Eli. Gdy już wychodziła ze schroniska, spotkała młodą dziewczynę, która szukała psa. Ela natychmiast zaproponowała Filę.

Fila pojechała do Wrocławia. Gdy pojawił się problem ze zdrowiem, a konkretnie z zębami,  jej adopcja znowu zawisła na włosku. Rozwiązaliśmy ten problem wspólnie.

Fila  mieszka ze swoją Panią we Wrocławiu, często przyjeżdża do Warszawy, do rodziców pani. Jest posłuszna, kochana i ona kocha. Razem biegają i spędzają czas. To szczęśliwa adopcja.

Życzymy wszystkiego najlepszego ! Dziękujemy Opiekunce Fili oraz Wszystkim, którzy jej pomogli znaleźć szczęście.

A oto zdjęcia, które zrobiła Renata podczas ostatniej wizyty poadopcyjnej.

Tak napisała:”Fila ma wspaniały dom. Pani jest zakochana w Fili a Fila w swojej pani. Mieszka w domku z ogródkiem. Fila przeżywa drugą młodość. Proszę sobie wyobrazić, że biega razem z Panią!”

 

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.