Dzikusy w hotelikach mają godne i bezpieczne życie, ale co dalej…

Mamy obecnie pod opieką 80 psów. Utrzymanie w hotelikach, wykarmienie takiej gromady, zabezpieczenie przed pasożytami, badania i leczenie to ogromne sumy.

Ale to nie jedyny problem.

Wśród tych psów są dzikusy, kalekie, stare, chore i nieadopcyjne. Być może zostaną z nami do końca swoich dni. Zapewniamy im godne warunki życia, dajemy bezpieczeństwo i swoje serca, ale one powodują, że nie możemy pomagać następnym. Hoteliki nie są z gumy. Nasze finanse też nie.

Dzikusy przyjęliśmy na prośbę wolontariuszy i nie wiedzieliśmy, że są aż tak wycofane i że socjalizacja ich będzie tak trudna. Najczęściej przyjechały z tych najgorszych schronisk, gdzie nic dobrego ich nie czekało.

Niestety, do dziś nie ma wystarczających efektów socjalizacji, które umożliwiłyby wydanie ich do adopcji. Socjalizacja w hoteliku, gdzie jest dużo psów przebiega bardzo powoli, również z powodu braku czasu na indywidulaną pracę i ograniczony kontaktu z ludźmi. Jedyna radość, że beznadzieję schroniskową zamieniły na dobre życie w hotelikach, gdzie mają nasze serca. Nie żałujemy.

Oto one niektóre z nich – nasze dzikusy:

Szogun (68/2020) –  przyjechał do nas z rodzeństwem, m.in. Sisi i Sidi, na prośbę wolontariuszy ze schroniska. Największy z rodzeństwa, łagodny, ale bardzo lękliwy. Ucieka przed kontaktem z człowiekiem. Do psów łagodny.

https://przytulpsa.pl/psy/szogun-piekny-skrzywdzony-pies-ktory-wciaz-ma-problem-z-zaufaniem-ludziom/

Sisi (66/2020) – już bierze pokarm z ręki ale o smyczy nie ma mowy

https://przytulpsa.pl/psy/sisi-piekna-panna-ale-wciaz-nieufna/

Sidi (72/2020) – wycofany, żyje w swoim świecie.

https://przytulpsa.pl/psy/sidi-przyjechal-do-nas-w-2020-r-i-jest-wciaz-wycofany/

Iwo 75/2020 – przyjęty na prośbę wolontariuszy ze schroniska. Wygląda jak słodziak, ale do ludzi ma ogromy dystans. Przy próbie dotyku gryzie. Na spacery chodzi bez smyczy.

https://przytulpsa.pl/psy/iwo-przybyl-do-nas-ze-schroniska-ktore-obecnie-jest-zamkniete/

Daisy 144/2018 –  to taka szara myszka. Chodzi na spacery na smyczy, posłuszna , uległa do ludzi i psów, ale kontakt z człowiekiem budzi w niej strach.

https://przytulpsa.pl/psy/deizi-z-wagrodna/

Poga/Pola ( 192/2020) – przyjechała ze szczeniakami, które wyrosły na wspaniałe psiaki, ale ona od początku była agresywna i niedotykalska.

https://przytulpsa.pl/psy/poga-jedna-z-naszych-dzikusek/

Tekla i Lusia (159, 160/2023) z gminnej poczekalni. Obie suczki bardzo bojaźliwe.

https://przytulpsa.pl/psy/tekla-jest-mala-suczka-wciaz-w-procesie-socjalizacji/

https://przytulpsa.pl/psy/lusia-sliczna-filigranowa-dziewczynka/

Maja – 43/2019 – chodzi na spacery bez smyczy, posłuszna, przyjazna do innych zwierząt, nie akceptuje dotyku ani smyczy/obroży

https://przytulpsa.pl/psy/maja-tobiaszka-ze-schroniska/

Gama – 92/2020 – wciąż nie nadaje się do adopcji, nie toleruje zbliżenia do człowieka, smyczy, obroży, na spacery chodzi bez smyczy, przyjazna do innych psów

https://przytulpsa.pl/psy/gama-jest-juz-z-nami-2-lata-przyszla-do-nas-bardzo-mloda-ale-wciaz-jest-bardzo-nieufna-i-nie-nadaje-sie-do-adopcji/

Grace – przyjechała do nas ze szczeniakami, które urodziła na lotnisku w Chrcynne. Zabraliśmy rodzinkę aby nie trafiła do schroniska. Maluchy mają domy, a ona wciąż wycofana.

https://przytulpsa.pl/psy/grace-z-lotniska/

Ta treść jest dostępna w następujących językach: polski niemiecki

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.