W schroniskach psom jest dramatycznie źle. To nie są miejsca dla nich. To więzienia, nawet jeśli standard jest do przyjęcia i opieka dobra.

Tylko, że tych dobrych schronisk w Polsce jest mało. Większość to powolne umieralnie. Sytuacja jest wyjątkowo dramatyczna gdy jest zima.

Wejdźcie na stronę Straży Ochrony Zwierząt LUBLIN. A może wybierzecie przyjaciela. Możemy pomóc jeśli zajdzie taka potrzeba. Ratujmy !

Jest tam informacja o Rudim:

„Umrę ci kiedyś. Oczy mi zamkniesz. I wtedy – swoje. Smutne, zdziwione, Bardzo otworzysz.”

„RUDI to kilku letni średniej wielkości psiaczek. Najprawdopodobniej został odłowiony przez hycla i umieszczony w pseudoprzytulisku w Łukowie. Później został porzucony na placu, na terenie którego zlokalizowane było przytulisko. Kiedy zaczął mu dokuczać głód w poszukiwaniu jedzenia zaczął podchodzić pod ogrodzenie posesji graniczącej z pseudoprzytuliskiem. W tym czasie Rudi chorował, kasłał. Za siatką pojawił się jego pierwszy przyjaciel – Pani Halinka, która jemu samemu i innym psom, które się po placu błąkały nie pozwoliła umrzeć. Zza siatki Rudi dostawał jedzenie, a w czasie największych mrozów Pani Halinka przerzuciła styropianowe budy aby psy nie zamarzły. Rudi skorzystał z pomocy i z każdym dniem co raz bardziej ufał Pani Halince. Po likwidacji pseudoprzytuliska w grudniu 2016 psy znajdujące się w kojcach zostały zabrane do schroniska Happy Dog w Sobolewie. Psy które snuły się po placu pozostawiono. Niestety bez skutku szukaliśmy pomocy dla Rudiego i w lutym 2017 on i kilka innych psów pojechał również do tego schroniska. Staramy się regularnie jeździć na sobotnie spacery. Rudi źle znosi pobyt w schronisku. Poczatkowo po wyciągnięciu z boksu był przerażony. Nie potrafił się odnaleźć i ustać na własnych nogach. Pies żyje, ale widać że umiera każdego dnia od środka. Musimy jak najszybciej znaleźć odpowiedzialny i ŚWIADOMY dom dla Rudiego 🙁 Rudi robi postępy, ale w dalszym ciągu potrzebuje socjalizacji.
Pomocy!
Telefon w sprawie Rudiego: 519 558 691″

Oto link do wspomnianej strony:

https://www.facebook.com/events/624186504637644/

 

 

 

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.