PRZEWODNICZĄCY:

fundacja na rzecz zwierząt, adopcje psów, adopcje kotówElżbieta Lipińska
Przewodnicząca Fundacji, Założyciel, Fundator

Przez 11 lat związana była ze schroniskiem na Paluchu. Przez ten czas czy słota, czy upał, czy deszcz, czy mróz odwiedzała psiaki ze schroniska. Nieodłącznym jej towarzyszem był aparat fotograficzny, dzięki któremu uwieczniała wszystko co jest dobre i złe. Pokazując zaniedbania dyrekcji i pracowników nie raz, nie dwa wchodziła w konflikt z władzami placówki. Pozostawiała jednak swój spokój wewnętrzny i łagodne usposobienie, aby walczyć o poprawę losu nieszczęśliwych istot, które same bronić się nie potrafią. Przez wiele lat prowadziła stronę internetową www.psy.warszawa.pl, która przysporzyła nie tylko dużo adopcji, ale również spowodowała, że coraz większe grono ludzi zgromadziło się wokół paluchowych zwierzaków. Wolontariat na Paluchu oraz prowadzenie strony było fundamentem, na którym następnie stworzyła Fundację na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”.


ZARZĄD FUNDACJI:

agnieszka-ciborowskaAgnieszka Ciborowska
Prezes Zarządu Fundacji

Od 2007 roku podjęła stałą współpracę ze schroniskiem na Paluchu jako wolontariusz chociaż marzyła o tym od dawna. Była niezwykle zaangażowanym wolontariuszem, wychodzącym znacznie poza paluchową przestrzeń. Organizowała akcje zbierania darów, modernizowała stronę www.psy.warszawa.pl, stworzyła pierwszą bazę psów z Palucha, która długo obejmowała większość schroniskowych zwierząt. Agnieszka jest autorem tej strony, w fundacji zajmuje się też marketingiem internetowym i zbieraniem funduszy na działalność statutową.


Jarosław Lipińfundacja na rzecz zwierząt, adopcje psów, adopcje kotówski
Wiceprezes Zarządu Fundacji

Od dzieciństwa kocha zwierzęta a jako nastolatek zaczął swoją przygodę z rottweilerami. Ma z nimi wspaniały kontakt, w którym miłość i rozsądek są w równowadze. Pomaga zwierzętom od lat i nigdy nie zostawia żadnego w potrzebie. Nie jednego psa i kota uratował wioząc go „na sygnale” do kliniki, rezygnując z własnych planów lub oferując dom tymczasowy. Jest współorganizatorem wielu akcji zbierania darów między innymi dla Korabiewic. Był twórcą (od strony technicznej) pierwszej wersji strony internetowej www.psy.warszawa.pl, która przyczyniła się do wielu szczęśliwych adopcji i promocji schroniska Na Paluchu. Jest właścicielem firmy DASAP Jarosław Lipiński zajmującej się sprzedażą sprzętu telekomunikacyjnego.


 RADA FUNDACJI:

fundacja na rzecz zwierząt, adopcje psów, adopcje kotówElżbieta Chromińska
Przewodnicząca Rady Fundacji

Związana jest z Paluchem od bardzo dawna, od ok. 15 lat, nawet przez chwilę w nim pracowała, aby być bliżej zwierząt. Jej serce zawładnęły bez reszty rottweilery, nawet te, które tylko trochę je przypominają. Myśli o nich nawet wtedy, gdy od Palucha dzielą ją tysiące kilometrów. Przygarnia te najbiedniejsze, których nikt już nie chce. Socjalizuje te, które w schronisku określa się mianem agresorów lub świrów gdyż wie, że są dobre, często lepsze niż ludzie, a ich zachowania wynikają z lęku i stresu. Pod jej wpływem robią się z nich przytulanki. Jej konsekwencja w działaniu i determinacja oraz często poświęcanie samej „siebie” dla ukochanych zwierzaków są na miarę złota. Mówi, że pomaganie zwierzętom to jej „religia”.


fundacja na rzecz zwierząt, adopcje psów, adopcje kotówDanuta Wierzbicka
Członek Rady Fundacji

Jest wolontariuszem Na Paluchu i od dawna pomaga zwierzętom. Bardzo przeżywa okrucieństwo ludzi produkujące cierpienie mniejszych braci na dużą skalę. Ma już kilka swoich psów, a wciąż przygarnia następne i oferuje domy tymczasowe potrzebującym. Cała rodzina czynne pomaga jej w tej misji pomagania zwierzętom. Jest niezwykle uczciwa, bezkonfliktowa i łagodna. Współpraca z nią to sama przyjemność.

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)