Powrót…

Czasami tak się zdarza, że pomimo najszczerszych chęci wybrany dom nie jest domem odpowiednim. Niestety Borysek tego doświadczył.

Pojechał do adopcji z domu tymczasowego, 17 marca tego roku. Cieszyliśmy się. Przecież wcześniej był bezdomny i groziło mu jedno z najgorszych schronisk w Polsce. Uratowaliśmy go i znaleźliśmy dom. Miał być bezpieczny dom do końca życia.

Nie udało się. Nowi właściciele, nie sprostali wymaganiom ośmiomiesięcznego podrostka, w którym młode hormony zaczęły buszować. Gdy warknął na dziecko oddali go natychmiast. Dla bezpieczeństwa dziecka.

W takiej sytuacji nie dyskutuję. Wiadomo. Dziecko. Zabraliśmy Boryska.

Dla niego to przerażające przeżycie. Nagle, hotelowa klatka, nowe otoczenie – maluch nie wie co się stało. Miał dom, swoje miejsce na ziemi, a tu szczekająca zgraja dookoła…

Jest znerwicowany, boi się ludzi, jest bojaźliwy. Biedne psie dziecko. Nabroiło i spotkała go kara.

Nie mam żalu, że właściciele go oddali. Pewnie obowiązki ich przerosły – taki młodzian już nie sika w domu, ale wymaga edukacji. Mam żal, że nie próbowali walczyć. Nie spytali behawiorysty, nas, o zdanie. Przecież to typowe zachowanie podrostka. Chłopcy w tym wieku też mają różne pomysły.

Zapomnijmy.

Zrobimy dla Boryska wszystko co możemy. Postaramy się dać mu dużo serca i miłości, spacery, a przede wszystkim znaleźć odpowiedni dom. Chcemy by odzyskał szczenięcą radość życia, poznał zasady i ograniczenia. By nie bał się ludzi i innych zwierząt, by ufał – wtedy będzie przyjazny i grzeczny.

Trzymajcie kciuki za Boryska z całych sił.

Tak było w marcu 2018 r.:

Borysek obecnie – 25.08.2018 r, :

This post is available in: plpolski deDeutsch (niemiecki)

Polub nas na Facebooku

Polub nasz profil i pomóż znajdować nowe domy dla naszych podopiecznych :) Każdy nowy fan to szansa na znalezienie opiekunów adopcyjnych, wolontariuszy i realną pomoc bezdomnym zwierzętom.